V knihovně bude festival ProTibet

BŘECLAV – Březen – měsíc čtenářů v břeclavské knihovně začne už potřetí uspořádáním festivalu ProTibet.

Festival se koná ve více než třiceti městech po celé republice, akci jako každý rok zaštiťuje občanské sdružení Most, výtěžek bude letos věnován malým mnichům z kláštera Diskit v Himálajích na kvalitní stravu a lékařskou péči.
Hned v pondělí 2. března budete moci od 18 hodin v malém sále knihovny zhlédnout indický film Drapchi, který se odehrává v současném Tibetu a vypráví příběh Jigy Gjalnang, zpěvačky tibetské opery, jež je jednoho krásného letního dne unesena a probouzí se v podzemní vězeňské kobce. Po dvou letech strávených ve vězení se jí podaří uprchnout a zpěvačka odchází do Nepálu a poté na Západ, kam si s sebou odnáší svou odvahu, svou duchovnost a svou tibetskou píseň.
Zpestřením festivalu ProTibet 2015 v břeclavské knihovně bude povídání Danuše Ušelové s obrazovým doprovodem o cestě po Číně a Tibetu zvané Z Pekingu přes Lhasu do Hong Kongu, které se koná v úterý 3. března od 18 hodin ve velkém sále knihovny.
Ve středu 4. března v 18 hodin v malém sále knihovny pokračuje festival promítáním britského dokumentu Bez mrknutí, který zachycuje osmnáct měsíců ze života a práce XIV. dalajlámy.
Festival bude zakončen ve čtvrtek 4. března v 18 hodin promítáním filmu Good Bye Tibet, příběhem Kelsanga Jigmeho, legendy mezi tibetskými převaděči, který pomohl mnoha tibetských uprchlíkům (převážně dětem) překročit zrádný horský průsmyk na cestě za svobodou.
Všechny filmy budou promítány v originálním znění s českými titulky. Vstupné je dobrovolné, veškerý výtěžek festivalu bude odveden na transparentní účet občanského sdružení Most a posléze odeslán do Tibetu.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavské školy za Velké války

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav středa 10.4.2024/ 18:00 Historická přednáška PhDr. Ludislavy Šulákové z cyklu Břeclavsko …