Breakaři z Tanečního studia N.C.O.D. Foto: Lidka Pavlovová

V kině Koruna v neděli zářil Malý princ

BŘECLAV  – Projekt Tanečního studia N.C.O.D. s názvem Malý princ v neděli dvakrát naplnil břeclavské kino Koruna.

Je až k neuvěření, že za pouhé tři měsíce dokázali malí i velcí tanečníci natrénovat tolik choreografií. „Začali jsme na projektu pracovat v lednu. Práce zahrnovala přípravu choreografií, textu a videa,“ potvrdila zakladatelka tanečního studia, které se specializuje na street dance, Lenka Žůrková.

Dospělí diváci se díky zpracovanému videu přenesli do časů svého dětství, děti objevovaly krásu příběhu Antoine de Saint-Exupéryho. „Téma Malý princ bylo v plánu již dlouhou dobu, je to má oblíbená knížka a tento příběh jsem si zamilovala. Doufám, že si ho zamilovali i diváci, kteří s Malým princem neměli zatím tu čest. Pro projekt je vhodný tím, že se dotýká jak velkých, tak malých. Příběh se do dnešní doby více než hodí, sice byl napsán již dávno, ale poukazuje na neřesti společnosti a ukazuje se jako čím dál pravdivější,“ zdůvodnila volbu tématu Žůrková.

Nejvíce času zabral výběr důležitých pasáží z knížky a jejich zkrácení do přiměřené délky. „Projekt je bez herců, jde o vyprávění mezi dvěma členy skupiny, které je nahrané jako audio. Nahrané audio jsem spojila s písničkami k choreografiím, podložila obrázky jak z knížky, tak dalšími fotografiemi, které se tématicky hodí k příběhu, a vzniklo souvislé video, do kterého tanečníci tancují,“ popsala samotný projekt Lenka Žůrková.

Celkem se vydařených představení zúčastnilo asi 150 aktérů, hostující taneční skupinou byli E.M. Dancers pod vedením Evy Blažkové.

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Hledáme svědky, kteří nám pomohou objasnit dvě nehody

BŘECLAVSKO: Dopravní policisté hledají svědky nehod, ke kterým došlo v Břeclavi, a to dne 17.05.2024 …