V jednu hodinu odpoledne měl slušné skóre

BŘECLAVSKO: Řidič nadýchal tři promile.

Sedlec – O nemilé překvapení se postaral včera po poledni jednapadesátiletý řidič osobního vozidla Škoda Felicia. Ten si sedl za volant i přesto, že měl v sobě slušnou hladinu alkoholu. Navíc v autě necestoval sám, vezl ještě další dvě spolucestující.

Dopravní hlídka muže zastavila v obci Sedlec. Již při prvotní komunikaci bylo policistům jasné, že je pod vlivem alkoholu. A jejich domněnka se potvrdila – při provedení odborného měření se na displeji objevila hodnota 3 promile!

Řidič nezatloukal. Doznal se, že opravdu alkohol konzumoval. S naměřenými hodnotami souhlasil a lékařské vyšetření spojené s odběrem tělních tekutin odmítl.  Policisté mu samozřejmě další jízdu zakázali a zadrželi řidičský průkaz. Nyní je podezřelý z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Událost zůstává nadále v šetření.

Jak je patrné z uvedeného případu – nezodpovědnost některých řidičů je opravdu zarážející. Alkohol za volantem je špatný rádce! Znovu apelujeme na všechny řidiče, aby si uvědomili, že šofér pod vlivem alkoholu reaguje pomaleji a má samozřejmě zhoršené reakce i odhad vzdálenosti, což na silnici může znamenat velké riziko pro všechny účastníky silničního provozu.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Slavnosti města Mikulov

MIKULOV Od 17. do 19. května se můžete zastavit na Náměstí a další lokality za …