Luboš Kuchynka, strarosta města Hustopeče a Ferdinand Polák, náměstek ministra zdravotnictví před nemocnicí. foto:www.hustopece.cz

V Hustopečích starosta křeslo obhajovat nebude. Na jeho místo je tlačenice.

Hustopeče – Jasně ji než v Břeclavi mají voliči v Hustopečích. O jejich přízeň se v nadcházejících komunálních volbách bude ucházet devět politických stran a sdružení, o tři více než před čtyřmi lety.

Nárůst počtu kandidátek je možná způsoben tím, že stávající hustopečský starosta Luboš Kuchynka již dříve prohlásil, že své křeslo obhajovat nebude a dlouholeté tradiční velké strany procházejí krizí. Kandidátku své strany ODS však Kuchynka podpořil, figuruje na druhém místě za lídrem, místostarostou města a okresním předsedou ODS Liborem Sadílkem.

Zemětřesení proběhlo i při sestavování kandidátky místního sdružení ČSSD, která, tak jako v Břeclavi, „sází“ na nové tváře.  Pro dlouholetou tvář hustopečské ČSSD, ředitele základní školy Komenského Miroslava Patloka, se tím pádem místo nenašlo, a tak z jeho popudu vznikla nezávislá kandidátka v jejímž čele figuruje podnikatel Kamil Hycl.

Aktivní Sdružení nestraníků, stojící v opozici vůči dnešnímu vedení města, po zkušenostech z minula našlo spojence a sestavilo ve spolupráci s příznivci strany zelených dvě kandidátky. Sdružení nestraníků, v jejichž čele stojí Hana Potměšilová, a Zdravé Hustopeče s lídrem Ingrid Florusovou. Své rozhodnutí zdůvodňují tím, že  na kandidátce Sdružení nestraníků se to vždy hemžilo osobnostmi, které získávaly velký počet preferenčních hlasů, přesto se do zastupitelstva vzhledem k volebnímu systému a rozdělování mandátů nedostaly. V zastupitelstvu naopak zasedli zvolení kandidáti „slabších“ stran s výrazně nižším, v některých případech i o polovinu, počtem preferenčních hlasů, a to díky tomu, že byli na jiné kandidátce.

Do radniční koalice by se samozřejmě ráda dostala i KDU-ČSL, s lídrem Pavlem Košuličem, další Sdružení nezávislých, jejichž jednička Pavel Vrba v současnosti v radě města působí, a také nováček ANO s lídrem podnikatelem Kamilem Konečným.

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Aktivity nebyly pohádkově ziskové

Z regionu: Muž z Brněnska ztratil běhen během půl roku skoro dva milióny korun.  Půl …