Foto: Jiří Holobrádek

V Hustopečích soutěžili na novém dopravním hřišti

Dějištěm soutěže bylo zbrusu nové dopravní hřiště na Lipové ulici v Hustopečích, které bylo před zahájením soutěže slavnostně otevřeno.

 „Dříve tady byly nevzhledné plochy, které jsme úplně předělali. Zázemí dopravního hřiště jsme považovali za důležité zrovna tak jako učebny. Budova je dřevěná a působí dobrým estetickým dojmem. Myslím si, že město velikosti a významu Hustopečí si takové hřiště zaslouží,“ uvedl hustopečský starosta Luboš Kuchynka s tím, že ještě kolem celého areálu vznikne dráha pro vyznavače kolečkových bruslí. Výstavba dopravního hřiště včetně dvou výukových místností, skladu a toalet vyšla na necelé dva miliony korun. Městu přispěl Jihomoravský kraj i soukromé firmy.

V Dopravní soutěži mladých cyklistů museli školáci předvést praktické dovednosti i teoretické znalosti. V kategorie 10–12 let zvítězila Základní škola Břeclav, Komenského před ZŠ Rakvice a ZŠ Křepice. V kategorii 13–16 let byli nejlepší reprezentanti Gymnázia Velké Pavlovice, druhé místo získala ZŠ Dolní Dunajovice a třetí ZŠ Břeclav, Kpt. Nálepky.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

VELKOPAVLOVICKÉ OSTATKY

VELKÉ PAVLOVICE Sobota 17. února 2024 od 15.00 do 18.00 hodin Spolek Velkopavlovické tradice srdečně …