V Hustopečích poničili stromy

BŘECLAVSKO: Dvě vzrostlé lípy usychají.

Hustopeče – Kolegové prověřují oznámení, které přijali včera od pracovníků Městských služeb  Hustopeče. Ti zjistili, že v ulici U Větrolamu a Vrchlického začaly usychat stromy. Jedná se o dvě vzrostlé lípy, jejichž kmen někdo navrtal. Policisté v současné době prověřují ostatní okolnosti a k posouzení poškození přizvali také odborníky z životního prostředí. Město si předběžně vyčíslilo škodu na částku okolo 100 tisíc korun.

Obdobný případ jsme šetřili na začátku června také v Kosticích. Neznámý pachatel poškodil dvě břízy o výšce 12 metrů. Také navrtal kmeny a do otvorů nalil chemikálii. Obci způsobil škodu za 20 tisíc korun.

Při výčtu letošních případů nelze opomenout ani poškození dubu, který rostl v zahrádkářské kolonii nedaleko Pohanska. Strom o průměru 121 centimetrů podřezal neznámý pachatel natolik, že hrozil pád, a proto musel být dub pokácen. U této události se škoda dostala na částku přesahující 220 tisíc korun.

U všech uvedených skutků jsme zahájili úkony trestního řízení, neboť se pachatelé dopustili trestného činu poškození cizí věci.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nákup, hledaný a jízda

BŘECLAV (11.6.2024) – Po delší odmlce něco krátkého. Strážníky požádala o pomoc žena, které byly …