foto:hustopece.city.cz

V Hustopečích Mikuláš pojede na bryčce, v Mikulově rozdá sladkosti a senátor nalije svařák

 HUSTOPEČE (jal) – Mikulášská nadílka na děti z Hustopečí bude čekat v pátek 5. prosince na domě dětí a mládeže Pavučina.

Od 16 hodin uvítá Mikuláš ty nejmenší, od 17.30 potom i s čertem rozdá balíčky větším dětem. Mikulášskou nadílku chystají také na ranči Valkýra. Stejně jako vloni bude jejich pekelná bryčka s čerty, anděly a Mikulášem jezdit po městě. Kvůli obrovskému zájmu už ale nemohou přijíždět ke každému domu zvlášť, zastaví vždy na nějakém prostornějším místě v ulici. Z ranče budou vyrážet v 15 hodin, pokračovat budou postupně přes celé Hustopeče, konečná bude na ulicích Větrná a U větrolamu cca ve 20 hodin. K zhlédnutí bude pekelná jízda, děti se mohou povozit na koních nebo si pohladit pekelného kozla.

MIKULOV  – V sobotu 6. prosince v 16.30 za doprovodu zářivého ohňostroje a hořícího pekelného ohně na starobylé káře přijde se svou nebeskou skupinou svatý Mikuláš.

Ten v průvodu se svými pomocníky, čerty a anděly bude u Hotelu Zámeček rozdávat radost, lásku, boží požehnání a různé dárky včetně sladké odměny pro všechny hodné děti.

Zdarma se bude nalévat čertovská ovarová polévka s kroupami, nebeský hřejivý čaj či pekelný červený svařáček od senátora Jana Hajdy.

Děti se opět můžou těšit na příjemnou předvánoční atmosféru u betlému se svatou rodinou a živými zvířátky. Za hotelem se pak mohou pomazlit s živými kamerunskými a holandskými kozami a malými kůzlátky, popřípadě můžou navštívit ptačí ráj s andulkami.

Tradiční zpívání koled se na této akci stává již samozřejmostí. Pro dospěláky je připravený mikulášský košt vín v hotelovém moravském sklípku. V hotelové restauraci pak můžete ochutnat při svíčkách různé speciality jako je čertovské kopýtko, mikulášská kapsa, nebeské palačinky či luciferův pamlsek. Nedílnou součástí mikulášského večera bude také charitativní sbírka na dětský stacionář Biliculum v Mikulově

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Olympijská výprava FOSFA Sport

Olympijská výprava FOSFA Sport převzala oficiální oblečení Fosfa Sport Břeclavští sportovci, kteří byli za své …