V hokejové přípravě břeclavští Lvi poprvé prohráli

Lvi vydřeli pátou výhru

HC Moravské Budějovice 2005 – HC LVI Břeclav 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Páté vítězství Lvů v přípravě se nerodilo lehce. Břeclavané sice vstoupili do utkání dobře a brzy díky zásahu Kučery vedli, Moravské Budějovice ale ještě do první sirény dvěma zásahy skóre otočili. Kučera se pak ale prosadil i na začátku druhé části a vítěznou branku obstaral Nováček. Novic v bráně Lvů Šalena už za svá záda další puk nepustil a ani Žihadlům nepomohla závěrečná hra bez brankáře. Tak se zrodilo vítězství Břeclavi 3:2. Jihomoravané pak ještě navíc vyhráli mimo hru i samostatné nájezdy.

Branky a nahrávky: 13. Gottlieb (Jánský), 17. Barták (Vantuch) – 5. Kučera (Červenka), 21. Kučera (Červenka), 50. Nováček (Buhaj)

Lvi poprvé doma prohráli

HC LVI Břeclav – SKLH Žďár n./S. 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Brankami ve druhé a předposlední minutě orámovali břeclavští hokejisté páteční přípravné utkání se Žďárem nad Sázavou. Po dobrém začátku výkon domácích upadal a hosté v závěru druhého dějství zápas dvěma slepenými góly otočili. Ve 49. minutě přidali ještě třetí branku. Domácí trenéři stáhli sestavu jen na dvě pětky, ale na víc než na snížení na 2:3 ve dvojnásobné přesilovce to nestačilo. Nepomohlo ani odvolání brankáře v poslední minutě. Po čtyřech výhrách v řadě si tak připsali těsnou prohru.

Branky a nahrávky: 2. Zháňal (Nováček, Buhaj), 59. Průdek (Směřička, Kučera) – 39. Kunstmüller (Dítě), 40. Ludvík (Vítek, Havel), 49. Kunstmüller (Říha)