Adam Wadecki (vlevo) a Pioter Wojciechowski projíždějí vítězně cílem sobotního závodu v Hlohovci. Foto: Jiří Holobrádek

V Hlohovci kralovali polští cyklisté

HLOHOVEC  – Nádherné počasí, velký zájem cyklistů a dramatické souboje. Taková byla letošní Velká cena Hlohovce.

Nádherné slunečné počasí vytvořilo příjemnou kulisu pro start české silniční sezony. Hlavní závod mužů na 104 kilometrů odstartoval ve 12.30 závodem na 13 kol. V průběhu závodu se z pelotonu odpoutal Michael Schlegel a dva polští jezdci Adam Wadecki a Pioter Wojciechowski z týmu Mexller. Vydařený únik ale vyšel pouze polským závodníkům, Schlegel z Favoritu Brno odpadl kilometr před cílem a byl dojet pelotonem. V cíli se nakonec těsně radoval Wadecki před svým týmovým kolegou Wojciechowským, který získal prvenství v kategorii do 23 let. Třetí místo obsadil Slovák Erik Baška z Dukly Trenčín, nejlepším z českých jezdců byl Jan Kadúch z Bauknecht-Author na čtvrtém místě.

Celkem se na start hlohoveckého závodu postavilo v různých věkových a výkonnostních kategoriích 566 cyklistek a cyklistů. Organizátory z břeclavského Sportcomplexclubu potěšila především účast 131 nejmenších adeptů cyklistiky.