Novou výstavu mladých výtvarníků na poliklinice si prohlížejí malí návštěvníci. Foto: Jaroslav Švach

V Galerii Rentgen je nová výstava

 BŘECLAV (DaM) – Po fotografiích podlužáckého folkloru, máme možnost na chodbě radiodiagnostického oddělení Polikliniky Břeclav zhlédnou výstavu kreseb a maleb mladých výtvarníků.

Jedná se o díla studentů různých uměleckých škol, kteří v minulosti prošli výtvarným ateliérem dlouholeté pedagožky výtvarné výchovy Dagmar Malinové.

Její žáky lze dnes počítat na tisícovky, mnozí z nich u výtvarného „kumštu“ zůstali a věnují se mu ať už v teoretické nebo praktické podobě – jsou z nich učitelé „výtvarky“, pracovníci v reklamních a propagačních oborech, grafici, kunsthistorici a podobně. Dagmar Malinová je s mnohými stále v kontaktu, spolupracuje s nimi v rámci dalšího vzdělávání a také je sympaticky hýčká tím, že s nimi pořádá různé výtvarné akce. Pod hlavičkou Ateliéru 16 SVČ Duhovka realizují např. výstavy, soutěže nebo výtvarné happeningy.

Nyní máme možnost prohlédnou si výsledné práce ve výstavních prostorách břeclavské polikliniky. Každý z vystavujících mladých umělců preferuje některý z výtvarných oborů a v něm dosahuje výborných výsledků. Barbora Popelková, studentka výtvarného oboru na PdF MU v Brně, vyniká v realistické kresbě. Tadeáš Kubát, student Střední umělecké školy v Hodoníně, se zabývá především grafikou, stejně tak Michal Taláb, student výtvarného oboru střední školy Cultus. Sebastien Trubač, nyní již maturant rovněž na hodonínské „umprumce“, se pro změnu věnuje propagační a plakátové tvorbě.  Martina Vlková, studentka Gymnázia Břeclav, nás zavede do světa snových nálad a představ.

Výstava byla zahájena 25. června a potrvá do začátku září.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Muzejní noc na Pohansku

25. 5. 2024 Přijďte s námi procestovat historii! Letošní muzejní noc se odehraje na zámečku …