V Galerii Reistna bude Valtické štrůdlování

VALTICE (js) – Je čas sklizně jablek a oblíbený štrůdl, neboli česky jablečný závin, snad nechybí v žádné  domácnosti při svátečním posezení.

A tak není divu, že se dnes nepeče jen s klasickou náplní z jablek, rozinek a skořice, ale existuje i mnoho jiných variant. Včetně těch slaných! Štrůdl, to je klasika s původem v Rakousku a Maďarsku. Málokdo ale ví, že do střední Evropy ho s sebou ve středověku přivezli při svých ničivých nájezdech Turci. Největší slávy se  štrůdl dočkal za dob habsburského impéria a neméně oblíbený je i dnes. Ve vídeňské  městské knihovně byste dokonce našli vystavený nejstarší dochovaný recept z roku 1696.

Nenechte si proto ujít Valtické štrůdlování v Galerii Reistna, kde se můžete pochlubit svým kuchařským uměním.

Příjem a evidence štrůdlů vyřizuje a závazné se přijímají na telefonním čísle 724  302  589, štrůdly převezme Regina Schneiderová v kavárně Galerie Reistna  v sobotu 15. listopadu  od 10 hodin, štrůdly v  množství dvě „nohavice“ budou zaevidované a označené čísly, takže hodnocení bude zcela anonymní. Hodnocení provede komise v sobotu 15. listopadu od 13 hodin. Hodnotit se bude vzhled, chuť a originalita sladkých a slaných specialit.

Vyhlášení výsledků proběhne v sobotu 15. listopadu v 15 hodin, vítězné recepty budou uvedeny na webu Galerie Reistna, cena diváků bude vyhlášená v 18 hodin, jsou připraveny hodnotné ceny. Je připravena také ochutnávka vín vhodných ke konzumaci štrůdlů. K  poslechu zahraje Cimbálová muzika Valtičánek, zazpívá ženský pěvecký sbor z  Valtic Výběr z  bobulí, mužský sbor z  Dolních Dunajovic, Domácí žvýkání Mikulov.

štrůdl

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …