Foto:commons.wikimedia.org/

V červenci se velkopavlovičtí dočkají městského strážníka

Velké Pavlovice (em) – Velkopavlovičtí se dočkají nového městského strážníka.  Musí však vydržet do července, kdy na místo nastoupí kompetentní člověk z řad Policie ČR.

Ve Velkých Pavlovicích od loňských komunálních voleb zeje služebna městské policie prázdnotou. Bývalý strážník městské policie, Petr Hasil, totiž od listopadu zastává funkci uvolněného místostarosty. Paradoxně sdružení Velkopavlovičtí nezávislí, za které Hasil ve volbách kandidoval, ve svém programu mělo podobně jako jiné strany posílení bezpečnosti ve městě.

„Chtěl jsem si nechat po zvolení místostarostou částečný úvazek do doby, než bude přijat nový strážník městské policie. Legislativa to umožňuje. Na tomto jsme se však nedohodli,“ uvedl Hasil.  Vzápětí ujistil, že situaci má vedení města pod kontrolou a případné problémy řeší operativně, o ochromení bezpečnosti tak nemůže být řeč.

Začátkem roku proběhlo výběrové řízení na pozici nového městského strážníka. Prioritou pro výběr správného kandidáta byly zkušenosti z oboru, jak nynější místostarosta a bývalý strážník prozradil: „Vybírali jsme ze dvou mladých hochů a jednoho zkušeného policisty, který se chystá odejít do civilu ze služeb Policie ČR. Právě tento uchazeč výběrové řízení vyhrál a my jsme se rozhodli akceptovat termín nástupu, který požadoval, to je 1. července.“

Zároveň uvedl na pravou míru, že strážník je v ulicích města potřeba a město pracuje s myšlenkou znovuobnovit dvoučlennou základnu městské policie, jako tomu bylo ve Velkých Pavlovicích v letech minulých. Počítá s tím i rozpočet města na letošní rok. Druhé výběrové řízení by pak mělo proběhnout v létě, o přesném termínu bude Rada města jednat na nejbližším zasedání.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …