V Břeclavi máme mistry ČR !

Milan Zoubek

 Na finálovém turnaji  mistrovství ČR mládeže v inline hokeji se mladší žáci HC Lvi Břeclav z.s. se stali 25.6. mistry ČR. Medaile a pohár pro vítěze přebírali z rukou olympijského vítěze. Přípravka získala krásné 5. místo a tři břeclavští junioři jsou v dresu IHC Night Birds Přerov vicemistry ČR.

Pro Břeclav o uplynulém víkendu právě skončila nejúspěšnější inlinová sezona.  Dva ze tří přihlášených týmů se probojovali až na finálové klání do přerovské MEO arény. V extralize juniorů se v Přerovském dresu prosazovali také tři naši hráči.

Přípravka se na finálové klání musela probojovat a ve svém posledním turnaji ve Zlíně. Svůj postup vybojovali hned v úvodním zápase, když porazili Uh. Brod brankou vteřinu před koncem zápasu. To, že se vyplatí bojovat do posledních vteřin, se ukázalo i v Přerově. Lvíčata  nastoupila v sobotu dopoledne ke čtvrtfinálovému klání proti

Hořovicím. Bohužel se nám nepovedl start do zápasu a vůbec celá první polovina byla z naší strany taková nervóznější. Na začátku druhé půle jsme inkasovali potřetí a zdálo se být rozhodnuto. Že máme v týmu velké bojovníky se ukázalo vzápětí. Lvíčata tlačila a výsledkem bylo snížení na rozdíl jediné branky. K vyrovnání se ovšem již nedospělo. Z úniku soupeř definitivně rozhodl o svém postupu do semifinále.

V souboji o celkové 5. místo se Břeclav utkala s SK Černošice. Zajímavé utkání s úplně rozdílnými poločasy. Jako první opět inkasovali naši již ve třetí minutě. Téměř vzápětí bylo srovnáno. Pak začali čarovat brankáři obou týmů. Dalších branek jsme se dočkali až ve druhé polovině zápasu. V prvních necelých pěti minutách této části hry se ovšem s brankami roztrhl pytel. Po třiceti vteřinách vedou Lvíčata. Za půl minuty je opět srovnáno. Po dvou minutách klidu přichází dva zásahy do naší sítě během necelé minuty. Během následujících 40 vteřin je opět srovnáno! Na dalších deset minut pak přichází fantastické představení brankářů obou týmů. Až v poslední vteřině zápasu kapituluje brankář Černošic, a další brankou v poslední vteřině tak Lvíčata získávají konečné 5. místo. Pod tímto úspěchem se podepsali tito hráči: brankář O. Navara, v poli M. Bohatý, F. Kaňa, D. Karlín, L. Koubek, R. Martiňák, A. Pohanka, L. Suchyňa, T. Vališová, A. Veselský a Š. Veselský. Trenéři L. Kocúr a R. Lenkovič.

 

ČF: HC Lvi Břeclav : IHC Cvočkaři Hořovice   2:4 ( 0:2, 2:2)

 O 5. místo . HC Lvi Břeclav : SK Černošice        5:4  (1:1, 4:3)

 

Mladší žáci měli postup na finálové boje již jasný před svým posledním turnajem. Na domácí ploše jej potvrdili třemi výhrami a postoupili tak přímo, z prvního místa skupiny východ, do semifinálového klání. Hrací den byl tedy až neděle 25.6. Zlatá neděle pro břeclavské barvy. V semifinále naši narazili na Hořovice. Po úvodním oťukávání jsme z první vážnější akce skórovali. Hořovičtí se ovšem vzápětí také osmělili k vážnějšímu ohrožení naší branky a rázem bylo srovnáno. Následovala klidnější pasáž utkání, když ani jeden z celků nechtěl udělat chybu. Až v desáté a jedenácté minutě dvakrát udeřili naši. Do konce první půle se snažili Hořovice korigovat, ale naše obrana držela a co prošlo, s jistotou likvidoval v brance skvělý P. Žurek. Na začátku druhé půle se nám povedlo odskočit již k tříbrankovému vedení. Hořovice se dokázali dostat až na dostřel jediné branky, ovšem rychlou odpovědí si Břeclav opět získala dvoubrankové vedení, které již nepustila.

Ve finále na nás čekal celek IHC Devils Zlín, který nás jako jediný dokázal v této sezoně porazit. Začátek finále byl pro nás jako z říše snů. Již v 15. vteřině se obranou soupeře prosmýkl Š. Juřička a dal Lvům vedení. Zlínští čerti hned začali útočit a naši měli co dělat, aby odolávali kombinacím soupeře. V páté minutě se povedlo vyrovnat. Poté se hra otočila a následujících 5 minut se pro změnu odehrávalo na útočné polovině Břeclavi. Zlínský brankář vytahoval jeden zákrok lepší než ten předcházející. Lvům se nakonec povedlo tlak přetavit ve vedoucí branku. Další obrat hry, a v neustálé permanenci pro změnu brankář Břeclavi. Díky dvěma vyloučením se nakonec Zlín dočkal obratu, když vedoucí branku vsítil vteřinu před koncem první půlky. Na začátku té druhé mají i naši výhodu přesilovky a také ji využívají. Opět srovnáno. Tlak Zlínských sílí. P. Žurek drží šance Břeclavi stále vysoko. Š Juřička v samostatném úniku se opět nemýlil a Lvi vedou. Necelých deset a půl minuty před koncem jsme titulu blíž. Zlínští jsou znatelně otřeseni. Ovšem z nenápadného nahození a teče v blízkosti brankáře je najednou opět srovnáno. Osm a půl minuty do konce základní hrací doby finále. Šest minut před koncem a další přesilovka Břeclavi. Zůstala nevyužitá. Následuje opět tlak Zlínských. Naši obětavě padají do střel. Na všech je již vidět obrovská únava, když ve velikém vedru ze sebe na ploše všichni ždímají poslední zbytky sil. 20 vteřin před koncem samostatný únik Břeclavi, zlínský Málek v brance čaruje. Mohlo být rozhodnuto. Následuje prodloužení. Začátek je v naší režii a po půl minutě zvoní tyčka za brankářem Zlína. Následuje faul soupeře a naše přesilovka. Tu po osmi vteřinách využívá Š. Juřička a následuje obrovská radost. Do Břeclavi poputuje titul Mistra ČR. Zlaté medaile a pohár pro vítěze předával olympijský vítěz v akrobatickém lyžování A. Valenta.

Pod tento obrovský úspěch v kolektivním sportu se podepsali tito hráči: brankář P. Žurek, v poli O. Hykl, Š. Juřička, A. Abazaj, M. Chaloupka, P. Hyža, J. Mácha, L. Sokola, M. Zapletal a R. Rusnák. Trenérské duo R. Lenkovič a   L. Kocúr.

 

SF: HC Lvi Břeclav : IHC Cvočkaři Hořovice    5:3 ( 3:1, 2:2)

 Finále: HC Lvi Břeclav : IHC Devils Zlín            5:4 p.p. ( 2:3, 2:1 – 1:0)

 

V extralize juniorů o titul mistra ČR bojovali F. Král v brance a M. Göndör a J. Abazaj v dresu přerovských Night Birds. V semifinále zdolali Uh. Brod, když se bodově prosadil J. Abazaj . Ve finále proti Kladnu ovšem padli po velkém boji. Brankově se prosadil M. Göndör i J. Abazaj a kladenské střelce do poslední minuty přiváděl k šílenství F. Král. Přerov se dostal do vedení minutu a dvě vteřiny před koncem. Kladenští ovšem nevídaným tlakem dokázali v posledních 32 vteřinách dát tři branky a získat tak titul pro sebe.  Všichni břeclavští se prezentovali velmi dobře a vysloužili si pozvánku na přípravný kemp juniorské reprezentace ČR, kde budou bojovat o nominaci na zářijové Světové hry v kolečkových sportech, které se budou odehrávat v Číně. Přejme jim ať se jim to povede.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …