V Břeclavi mají jedničku Svobodní

BŘECLAV – Ve středu dopoledne se  na Městském úřadu v Břeclavi rozhodovalo o tom, s jakými pořadovými čísly půjdou politické strany a uskupení do podzimních komunálních voleb.

„Losovali jsme pořadí pro volební strany ve čtrnácti obcích, které měly v Břeclavi své registrační místo,“ uvedl Josef Běhůnek z  odboru kanceláře tajemníka břeclavské radnice, který se společně s kolegyní Leonou Radkovičovou ujal losování. Nyní předá radnice kandidátní listiny s pořadovými čísly Statistickému úřadu, který začne připravovat podklady pro tisk volebních lístků.

Nejvíce volebních stran je pochopitelně přímo v Břeclavi – voliči budou mít na výběr 11 subjektů. S pořadovým číslem 1 půjde do boje o břeclavské voliče Strana svobodných občanů. Další strany získaly tato čísla: 2 – ANO 2011, 3 – Pro region, 4 – ČSSD, 5 – Perspektiva pro Břeclav, 6 – KDU-ČSL, 7 – KSČM, 8 – ODS, 9 – Mladí a neklidní, 10 – TOP 09 a nezávislí kandidáti, 11 – Strana soukromníků ČR.

Naopak nejméně volebních stran bude na Břeclavsku v Hlohovci, Kosticích, Velkých Bílovicích a v Zaječí, kde budou mít voliči na výběr jen tři kandidátky.

Pořadové číslo jedna získala nejčastěji KSČM, půjde s ním do voleb v pěti obcích ze čtrnácti.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …