foto:archív

Užijte si léto v Hustopečích s divadlem, hudbou a vínem

HUSTOPEČE – Léto v Hustopečích si můžete užít ve společnosti divadla, dobrého vína a cimbálové muziky.

To vše v romantických kulisách nádvoří historického domu U Synků. Letní divadelní festival Pod širým nebem v sobě snoubí tu pravou letní pohodu. Po každém představení čeká na všechny přítomné zábava u cimbálu se skleničkou dobrého vína od vinařů z Hustopečí a okolí, často i ve společnosti známých herců.

Festival zahájilo v pátek Divadlo Radka Brzobohatého s hrou Vyhazovači, v neděli uvedlo Divadlo Špílberg pro děti ve světové premiéře divadelní inscenaci Krysáci napsanou na motivy známých televizních Večerníčků.

Ve středu 9. července zahrál Divadelní spolek Kroměříž hru Dovolená po česku, po představení  následovala ochutnávka vín ze Stálé vinařské expozice Hustopeče.

V pátek 11. července je na programu Turecká káva od Agentury Harlekýn,  ve které hrají Václav Vydra, Jana Boušková  Naďa Konvalinková. Na závěr příjemného večera se můžete těšit na Cimbálovou muzika Lašár a vína Vinařství Rudolf Prchal.

Ve středu 16. července zahraje Divadelní spolek Teatrum Velké Opatovice komedii Kdopak to zvoní. Večer zakončí ochutnávka vín ze Stálé vinařské expozice Hustopeče.

Tečku za letošní přehlídkou udělá v pátek 18. července Studio Dva Praha se hrou Vše o mužích, ve které hrají Michal Slaný, Filip Blažek a Maroš Kramár. Na závěr zahraje Cimbálová muzika Mládí z Čejče a ochutnávat se budou vína Vinařství Jurák a syn.

Představení začínají vždy o půl deváté večer. Vstupenky jsou k dostání v předprodeji v Turistickém informačním centru Hustopeče, Brno, Břeclav a Mikulov nebo hodinu před představením. V ceně vstupného je i sklenička vína.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Kde se dá živě nebo ze záznamu sledovat hokej

Pro posílení popularity ledního hokeje se nabízí jeho sledování pomocí streamovací služby. Je tak možnost …