foto: Zuzana Tranová

Úžasňákovi ovládli florbalový Memoriál br. Josefa Janka

Břeclav – Poslední neděli v uplynulém roce se v hale TJ Lokomotiva Břeclav sešli florbaloví nadšenci všech věkových kategorií, aby odehráli druhý ročník Memoriálu br. Josefa Janka. Nejlépe si v něm vedl tým Úžasňákovi alias T.J. Sokol Břeclav I., který dokráčel k vítězství.

Bohužel se jeden tým na poslední chvíli odhlásil, proto do jedné skupiny byli nalosováni tři účastníci a druhá skupina byla čtyřčlenná. V takto sestavených skupinách se hrálo systémem každý s každým o co nejvýhodnější postavení pro nasazení do play-off, kam postupovaly všechny týmy. Po vyrovnaných bojích, které nezřídka končily rozdílem jediného gólu, se rozhodlo o tom, že mužstvo Úžasňákovi se probojovalo ze své čtyřčlenné skupiny z prvního místa přímo do semifinále. Ostatní týmy čekala čtvrtfinálová utkání.

V prvním čtvrtfinále se utkaly týmy Bájný Phoenix proti Čápkovi a spol., kteří tento napínavý zápas vyhráli až po nájezdech fotbalovým výsledkem 1:0.Ve druhém souboji porazil TJ Sokol Břeclav A v čele se třemi zástupkyněmi ženského pohlaví tým Břeclavští Rarozzi 4:3. V posledním utkání tohoto kola vyřazovací části na sebe narazili Švédští Bizoni a Chlapci Ušatí, kteří se ve výborné atmosféře nakonec radovali z cenného vítězství 3:1.

V semifinále se střetli Úžasňákovi proti obhájcům titulu T.J. Sokolu Břeclav A. Zápas byl hned od začátku v jasné režii Úžasňáků, kteří v pohodovém tempu postoupily do finále po výsledku 5:0. Druhé semifinále nabídlo podstatně větší drama, když Čápek a spol. vedli ještě minutu před koncem 3:2, ale Chlapci Ušatí předvedli strhující finiš a v posledních vteřinách obrátili skóre na svou stranu.

Zápas o třetí místo pro sebe urvali Čápek a spol., ale pravý hřeb turnaje měl přijít až v podobě finále. V něm se však opět odehrála poměrně jednoznačná partie s výsledkem 5:1 pro Úžasňáky, kteří tak mohli slavit vítězství a přebrat si pohár pro nejlepší tým dne. „Byla to skvělá událost, která nabídla spoustu zábavy a zdravého soutěžení. Nešlo ani tak o to, kdo vyhrál, jako spíš o pobavení se s přáteli. Již teď se těším na příští ročník, čímž bych chtěl také pozvat všechny, kteří mají rádi florbal, aby si přišli zahrát,“ řekl na závěr turnaje kapitán vítězů Jaroslav Válka.

„Chtěl bych poděkovat všem hráčům, kteří hráli v přátelském duchu, rozhodčím, časoměřičům i divákům, již se přišli podívat a pomohli vytvořit skvělou atmosféru,“ uzavřel letošní ročník organizátor turnaje Drahoslav Vrzal.

David Baláš

florbal.JPG2

 

Foto: Zuzana Tranová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …