foto: frankr

Úterní glosy Miroslava Macka

Ředitelství silnic a dálnic vybralo firmu, která má za 31 milionů vylepšit varovný systém v Pisáreckém tunelu. Vybraná firma nemá žádné zaměstnance a žádné zkušenosti v oboru. Podmínky tendru přitom zakazují použít subdodavatele. V Česku se holt neustále posunují hranice toho, co si ovčané ještě nechají líbit.

Britský ministerský předseda Cameron je opravdu poněkud „upozaděný“, pokud by vážně myslel svá slova o referendu ve Skotsku: „Pokud Skotsko řekne rozdělení Británie ano, naše cesty se navždycky rozdělí.“
Německá „Třetí říše“ také měla trvat nejméně tisíc let, a to historie zná mnohem kratší „navždycky“ , třeba „na věčné časy“….

Karel Kříž:
Stát ve své dnešní podobě je ničitelem všeho potřebného pro racionální vývoj společnosti. Dospěli jsme do stádia, kdy na jedné straně produkuje již jen politické prostituty a jejich pasáky se suitou závislých erárních parazitů a na straně druhé daňové nevolníky, které však ještě navíc postupně likviduje. Socialisticko – populistická past se pomalu zaklapává, zdroje docházejí a neodvratný krach se blíží.

Čtenář glos V. M. mi napsal:
Týdeník „Týden“ zveřejnil zadlužení majitele Agrofertu a zároveň našeho ministra financí p. Babiše. Údajně dluží 3 různým bankám více než 25 miliard korun.
Jeho firmy mají dle dostupných informací 34.000 zaměstnanců. Prostým dělením mně vychází, že na každého zaměstnance připadá zadlužení ve výši 735 294 Kč!!!!
České statistiky uvádějí výši současného zadlužení 161 000 Kč na občana, tudíž 5,44 krát menší.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …