foto: frankr

ÚTERNÍ GLOSY 23.12.2014 Miroslava Macka

Nevidět, že Andrej Babiš je velkým nebezpečím pro demokracii , snad může už jen osoba ducha velice mdlého. Na vládní radě pro boj proti korupci se zeptal nejvyššího státního zástupce Pavla Zemana, kdy bude zavřený Rittig a dožadoval se dalších informací z vyšetřování jednotlivých kauz, na které má, pochopitelně, stejné právo jako já nebo vy, tedy žádné. Když se mu nedostalo odpovědi, naštvaně z jednání odešel.

Přitom by neměl Rittiga, se kterým si tyká, příliš dráždit, aby se nakonec nerozmluvil. Když ho totiž jakýmsi svým výrokem nedávno naštval, dostalo se mu na twitteru od Rittiga následující veřejné odpovědi: „Ahoj, na to jak dlouho se známe a co máme za sebou, bys nemusel plácat takové nesmysly. Čau, Ivo.!“

Zpráva:
Někteří realitní makléři na Ústecku se dopouštějí přímé diskriminace, protože odmítají zprostředkovat jednání o nájmu bytu pro zájemce z řad Romů, sdělila ombudsmanka Anna Šabatová s tím, že svobodná volba nájemníka má své meze.
Dodávám:
Jen bolševismus v hlavě ombudsmanky je bezmezný…

Řidič automobilu ve Francii srážel lidi na chodníku a přitom provolával slávu Alláhovi. Zranil jedenáct lidí, z toho dva těžce.
A teď by to chtělo korektně vyvážit tuto pravdivou zprávu zprávou obdobnou, kterak řidič srážel autem lidi na chodníku a volal přitom „Pochválen buď Ježíš Kristus!“
Sem s ní!

Čtenář glos M. F. mi napsal:
Demonstrativní roztrhání státního dluhopisu ve výši 4 mil Kč prezidentem Zemanem a ministrem financí Babišem proběhlo za pozornosti novinářů, kteří otiskli palcové titulky chválící tuto akci. Trochu jsem počítal – státní dluh je dnes téměř 2 biliony Kč – pro milovníky nul tedy 2.000.000.000.000 Kč – pro matematiky 2×10 na 12 – pro laiky neskutečně velká hromada. Každý rok přibývá další nový dluh ve výši 100 miliard Kč, tedy 100.000.000.000 Kč. Matematicky tedy ctihodní pánové na tiskovce snížili státní dluh o celých 0,0002 procenta. Pokud by státní dluh už neměl růst, tzn. zůstat na stejné výši, aniž bychom jedinou korunu starého dluhu splatili, museli bychom mít 25.000 prezidentů Zemanů a ministrů Babišů, kteří se každý rok sejdou a roztrhají 4 miliónovou směnku. Nebo jinak: pokud ta show trvala např. 20 minut, tak přesně za tu dobu vznikl stejný dluh jako pánové demonstrativně snížili.

Jedná se tedy o plácnutí do vody, byt´ hezky umělecky provedené. Pokud pan prezident chce snižovat dluh, měl by systematicky vetovat nové zákony, které dluh navyšují a pan ministr Babiš začít řídit ministerstvo smysluplně jako svoje firmy – třeba se jednou dozvíme, co to opravdu znamená.

Zpráva:
V New Yorku byli zavražděni dva policisté. Byli na běžné patrole ve čtvrti Brooklyn. Zastřelil je muž jménem Ismaaiyl Brinsley, který seděl na sedadle spolujezdce ve vedlejším autě. Muž poté spáchal sebevraždu. Komentáře nevylučují tuto vraždu jako nějaký druh odplaty za zastřelení neozbrojeného muže černé pleti v policisty v nedávné době.
Dodávám:
Šlo o černocha. Co myslíte, vyrazí teď běloši do ulic zapalovat auta a drancovat obchody patřící černochům?

Čtenář glos P. J. mi napsal:
Ke kultu Václava Havla: Václav Havel měl na pád totality asi takový vliv jako mají emise CO2 na změnu klimatu. Na to také někteří lidé zarputile věří.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …