foto: frankr

ÚTERNÍ GLOSY 22.04.2014 Miroslava Macka

 

Kandidát ODS do Evropského parlamentu Jan Lupoměský prohlásil, že Rusko není ani agresor ani hrozba.
„Já bych poukázal na oficiální stanovisko ODS, kde skutečně jednoznačně odsuzujeme agresi Ruska. Já to chápu jako osobní názor pana Lupoměského, větší váhu bych k tomu nepřikládal. Je to mladý člověk, který má právo na svůj názor,“ řekl serveru Lidovky.cz předseda strany Petr Fiala s tím, že si o tom s Lupoměským hodlá popovídat.
Ještěže už nejsem členem ODS: jako starý člověk bych právo na svůj názor zřejmě už neměl…
Není pak divu, že divu, že do konce března nezaplatilo členské příspěvky a přestalo tak být členy ODS dalších 3.500 lidí.

V rizikovém zúžení dálnice D1 se porušuje nejvyšší povolená osmdesátikilometrová rychlost i proto, že policie tam nemůže často a účinně měřit. Zástupce vedoucího středočeské dopravní policie Josef Budil v rozhovoru pro iDNES.cz přiznal, že dálniční oddělení mají málo lidí, a v zúženém úseku navíc změřené řidiče policie nemůže bezpečně zastavit.
Tak tomu říkám zpráva! Co takhle ji doplnit o informaci, zda na tom neměřeném úseku dochází k většímu počtu havárií, než na zúžených úsecích měřených? Moje osobní zkušenost s měřením rychlosti totiž doposud naplňuje lidové policejní heslo „Buzerovat a kasírovat“.
I drobné a okrajové zprávy mají často vysokou vypovídací hodnotu o dnešním světě:
Při vernisáži výstavy Bohuslava Reynka ve Valdštejnské jízdárně bubnovali najatí bubeníci s takovou vervou, že se labutě v sousedním jezírku senátních zahrad vyplašily, vzlétly a nabouraly do tramvajových drátů. Jedna dopadla na most a paní ze záchranné stanice jí dává šanci, druhá byla mrtvá. Záludnosti postmoderního velkoměsta. A tichý Reynek, aby se v hrobě obracel.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …