foto: frankr

ÚTERNÍ GLOSY 13.05.2014 Miroslava Macka

Mezinárodní průzkum rasové diskriminace, podle kterého polovina barů a klubů v Ústí nad Labem odmítá vpustit Romy, vycházel z návštěvy pouhých dvou podniků. Ústecké sdružení Konexe, které průzkum Čech provedlo, to přiznává, ale více se k tomu odmítlo vyjádřit.

Řešení? Okamžitě sdružení odstřihnout od jakýchkoliv veřejných prostředků a jeho členy nuceně na měsíc nastěhovat do domu obývaného Romy.

Na Ukrajinu putuje 36 miliard korun z peněz eurounijních daňových poplatníků, také na rozvoj občanské společnosti. Bohužel se nikdy přesně nedozvíme, kde skončily.

Moje facebooková debata s Jakubem Jandou:
J. J: Ani Sobotkova vláda neuctí památku romského holocaustu ničím jiným, než slovy. Dále na pietním místě nechá vepřín.
M. M: Romové to tak nenechají: udělají sbírku, vepřín vykoupí, postaví tam památník s knihovnou a vzorně se o něj budou starat. Osobně žádnou potřebu nechat si státem ukrást z kapsy peníze na to vše, necítím, neboť na romském holocaustu nenesu sebenepatrnější vinu a vidím kolem sebe z mého hlediska potřebnější věci, na které rád přispěji… p.s. Dozajista jim rádi přispějí ti, kteří tu potřebu cítí…
J. J.: ajo, on to trh vyřeší.
M. M.: Jakube, to je od Vás docela hloupá poznámka, že ano? Najdete v mých slovech jakoukoliv zmínku o trhu?
J. J.: S touto logikou lze zrušit Národní muzeum.
M. M.: Proč zrušit? Vzniklo také soukromou iniciativou za přispění mecenášů a rád na ně budu přispívat, pokud mne stát nebude nutit přispívat na jiné, pro mne zbytné věci.
J. J.: Ok, památník obětem WWII je také zbytečnost? Dle vaší logiky za ně taky nemůžete.
M. M.: Jakube, ano, pro mne je památník obětem druhé světové války zbytečnost. Oběti se dají přece uctít i jiným, méně okázalým a méně starověkým a středověkým způsobem…kdo to ovšem tak necítí, může se sobě podobnými sesbírat peníze na památník k obrazu svému.

„I ti nejskeptičtější jsou přesvědčeni o tom, že nejdéle do sedmi let od vstupu do EU se příjmová hladina českého obyvatelstva vyrovná příjmové hladině lidí ve Spolkové republice Německo.“
Myslitel Vladimír Špidla v roce 2001

Richard Limburský na facebooku:
Dotace na kotle a stojí se na to fronty. Mám hodně blízko k velmi neslušným slovíčkům. Státní rozpočet v tragickém mínusu, ale na tohle má. A jak k tomu přijdu, když jsem si kotel opatřil už před 20 roky? A nedostal ani halíř? A ti, co mi 20 let smrděli pod nos si teď jdou ke strejdovi sociálnímu státu pro desetitisíce? Tfujtajxsl, velebnosti. V Německu to už v 90. letech vyřešili jednoduše. Žádné dotace. Kdo topil sajrajtem, platil tvrdou pokutu. A jak byl rychle čistý vzduch. Tudy vede cesta.

Britský konzervativní europoslanec Daniel Hannah:
Vzpomínáte si na hlavní argument proti privatizaci drah? Železniční firmy by Daly Přednost Zisku Před Bezpečností. Nikdo se nenamáhal vysvětlit, jak by vykolejené vlaky mohly zvýšit zisk. Po privatizaci samozřejmě počet nehod klesl.

Postřeh z facebooku:
Když vidíte ve zpětném zrcátku policejní auto, cítíte se ihned bezpečněji?

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Břeclavská diskuzní štafeta s Lenkou Zlámalovou

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav pátek 24.9.2021 / 17:00  V Malém sále se uskuteční odložená …