foto z kvalifikace

Úspěšný víkend kadetek a žáků

Kadetky bodovaly v Jehnicích

V neděli 25. 9. začala pro kadetky Lokomotivy sezona 2016/17. Ke dvěma úvodním zápasům odjely kousek za Brno, do Jehnic. Tam je čekaly kvalitní soupeřky domácího Sokola, kterého naše holky v loňské sezóně nedokázaly porazit ani jednou. Proto byly „Sokolky“ v domácím prostředí velkým favoritem. Břeclavanky nastoupily k úvodnímu dvojutkání s novým trenérem Jožkou Uhrem a chtěly se pokusit domácím sebrat nějaké body. První zápas byl velice vyrovnaný. Domácí hráčky získaly v koncovce první set a ve druhém byly úspěšnější hosté. To platilo i pro následující sety. Za stavu 2:2 na sety musela bojovný zápas rozhodnou zkrácená hra pátého setu. Ten hostující tým nezačal dobře. Brzy prohrával 1:4. Za tohoto stavu přerušil trenér Lokomotivy oddechovým časem nepříznivý vývoj utkání. Vyplatilo se to. Břeclavanky odztrátovaly a zásadně otočily průběh zápasu, když se ujaly vedení 9:4. Tento náskok si pohlídaly až do konce utkání a porazily domácí Jehnice 3:2.

Druhý zápas byl už v jasné režii hostujících volejbalistek. Břeclavanky se poučily z vlastních chyb a také věděly, jak soupeř hraje a co na něj platí. Po výborném výkonu porazily kadetky Lokomotivy v druhém zápase domácí Sokol 3:0 a připsaly si do tabulky cenných pět bodů.

Toto vítězství vybojovala tato sestava Lokomotivy: Sabina Fikrová, Tereza Macounová, Sára Myslíková, Aneta Tručková, Anna Uhrová, Klára Večeřová, Karolína Veverková, Jasmína Voldánová a Natálie Vrzalová. Trenérská dvojice Josef Uher a Ivan Rylich

TJ Sokol Jehnice – TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (18,-23,19,-13,-8) a 0:3 (-18,-5,-14)

Břeclavští kluci bojovali o první čtverku

V sobotu 24. 9. se v břeclavské hale uskutečnila kvalifikace Krajského přeboru žáků. Ve dvou skupinách se střetlo 7 chlapeckých družstev z jižní Moravy. Domácí nastoupili oslabení o dva smečaře, ale i přesto předváděli velmi soustředěný a kvalitní výkon. Ze druhého místa narazili v přímém souboji o první čtverku kraje na zkušeněnjší tým z Drásova. Ten byl nad jejich síly, a tak se trenér V. Fabikovič rozhodl alespoň zapojit i střídající nejmladší hráče, aby získali své první zkušenosti v šestkovém volejbalu.

K prvnímu kolu tak budou Břeclaváci nastupovat do druhé výkonnostní čverky, což je oproti loňsku (kdy jsme se pohybovali na konci tabulky starších žáků) velké zlepšení.

Sestava žáků Břeclavi: Dan Fabikovič, Tom Wozar, Tadeáš Mank, Antonín Wagner, Antonín Klimeš, Ondřej Janečka, Pavel Kurial, Aleš Procházka, Samuel Tetur

Zdroj: www.volejbalbreclav.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …