Běžec Ladislav Špacír

Úspěchy běžců na Rohálovské desítce

PRUSINOVICE (Lk) – Téměř ideální běžecké počasí vládlo v Prusinovicích, kde se běžela tradiční Rohálovská desítka.

Počasí se odrazilo na účasti, do cíle doběhlo celkem 573 běžců, z nichž nejlepší byli ze zahraničí. Ze zástupců Břeclavska si nejlépe vedla v ženách Martina Vévodová z Perné, která doběhla pátá, když první místo patřilo maďarské závodnici. Dosáhla času 40:32 minut.

V kategorii mužů si opět vedl velmi dobře Pavel Hrdina, který skončil v silné konkurenci sedmý v čase 32:24 minut. V cíli si postěžoval: „Samozřejmě se běželo dobře, jen škoda, že jsem celou trať běžel sám, mohlo to být lepší.“ Nesmíme zapomenout ani na veterány. Ladislav Špacír z Lokomotivy Břeclav pokračoval ve výborných výkonech, přidal již třetí vítězství za sebou, tentokrát v kategorii nad 60 let, když doběhl do cíle za 41:32 minut. Devátý skončil v kategorii 65-69 let František Kubíček z Relaxu Dobré Pole za 53:59. Konečně Milan Orth z Irish Pubu Břeclav běžel mezi běžci kategorie 50-59 let a skončil na 41. místě za 53:13.