Úspěch našich veslařů v Otrokovicích

První říjnovou sobotu se břeclavští veslaři zúčastnili letos posledních závodů, zvaných „Otrokovické sprinty“, kde se představily všechny věkové kategorie. Závody se v Otrokovicích tradičně odehrály na rekreačním jezeře Štěrkoviště na zkrácené trati 450 metrů.

Nejúspěšnějším družstvem na této akci byli starší žáci, kteří zvítězili celkem osmkrát. Na skifech to byli Adam Maurič, Jan Turek, Patrik Ptáčník a Šimon Helešic. Ve dvojskifu zlato vybojovaly dvojice Matěj Helešic, Petr Polášek a Jan Turek s Adamem Mauričem. Ve svých finálových jízdách zvítězily také obě párové čtyřky, které chlapci této kategorie složili. Kromě výše jmenovaných v nich seděli ještě Timon Vlašic a Danny Kubík.

Ve velkém počtu se v Otrokovicích představily starší žákyně. Z nich zlatou medaili získaly Petra Křivánková a Anna Balgová na skifech a dvojskif ve složení Anna Balgová, Tereza Melská. Děvčata, stejně jako chlapci, poskládaly dvě párové čtyřky, přičemž obě skončily na 2. místě. Posádky byly ve složení: Barbora Suchánková, Jana Chlumecká, Sabina Skoumalová, Karla Knötigová, kormidelník Lukáš Nešpor a Petra Křivánková, Kateřina Snopková, Tereza Melská, Anna Balgová, kormidelník Šimon Helešic.

V nejmladší žákovské kategorii chlapců, mladších žácích, jsme měli celkem tři zástupce. Matěj Halady a Adam Blažek zvítězili společně na dvojskifu a druhé místo si každý z nich vyjel ještě na skifu. Svoje první závody, po měsíci veslařského tréninku, úspěšně absolvoval Vojtěch Kalužík, který na skifu mezi začátečníky dojel na krásném druhém místě a třetí skončil na dvojskifu se závodníkem s Piešťan.

Dorostencům bohužel zlatá medaile těsně unikla, skifař Adam Jurčík i dvojka bez kormidelníka Samuel Polach a Lukáš Rylich byla druhá. Za veslo si na těchto závodech sedl i náš nejzkušenější kormidelník Lukáš Nešpor, s Jurčíkem na dvojskifu dojeli čtvrtí.

Velkého úspěchu dosáhli Jakub Klimovič, věkem ještě junior, s Antonínem Přibilem, který již závodí ve veteránské kategorii. Společně si troufli startovat na dvojskifu mezi muži a tento závod nakonec s pohodlným náskokem vyhráli. Přibil poté zvítězil ještě ve své věkové kategorii na skifu a Klimovič byl v juniorském skifu třetí.

Na konec programu pořadatel vypsal oblíbené závody dvojskifů mix, tedy smíšené posádky. Břeclavští do těchto závodů nasadili celkem šest lodí, přičemž zvítězit dokázali jen žáci Petra Křivánková s Matějem Helešicem.

Následující sobotu se závodníci kategorie dorostenců a výše zúčastní Hradišťského šestikiláku v Uherském Hradišti, který bude spojen s první půlkou testů pro vstup do Sportovního centra mládeže pro následující rok. Poté už se všechny lodě pomalu zazimují a příprava se přesune na trenažery a do posilovny.

Za SVK Břeclav napsala článek Petra Pafkovičová

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Program zápasů podle týmů v týdnu 19. 2. 2024 – 25. 2. 2024

HOKEJ 5. TŘÍDY HC Lvi Fosfa Břeclav B HC KOMETA BRNO po 19. 2. 2024 …