foto: archív divadla

Úspěch boleradického divadla i díky hercům z Hustopečí

 

Boleradice – Jediná kamenná divadelní scéna v našem regionu – Divadlo Boleradice si připsalo na své konto další výrazný úspěch. Na Krajské přehlídce divadelních souborů Hanácký máj v Němčicích nad Hanou se představila s pohádkovou inscenací pro dospělé Zapeklitá komedie v režii Aleny Chalupové. Při závěrečném vyhlášení výsledků si odnesl boleradický soubor celkem jedenáct ocenění, z toho hned devět za herecké výkony. Mezi oceněnými byli i herci z Hustopečí.

„Vůbec jsem to nečekala a byl to pro mě doslova šok. Ale příjemný,” neskrývá překvapení  nad množstvím ocenění režisérka Alena Chalupová, která si z přehlídky odvezla cenu za režii. „Vůbec jsme nečekali, že by tato pohádková komedie mohla mít takový úspěch i u poroty.”

Boleradické divadlo už dlouho není tvořeno jen herci z Boleradic. Hrají zde herci z blízkého okolí, včetně Hustopečí, a dokonce i z Brna. V inscenaci Zapeklitá komedie zastupuje Hustopeče hned pětice herců. V roli faráře Pelíška to je Zbyněk Háder, kostelníka Žblabuňku hraje Jiří Merlíček, čerta Koziáše Luboš Straka a v roli anděla se alternují Karel Svoboda a Juraj Háder. Na festivalu i oni patřili mezi oceněné. Odborná porota v čele se známým divadelním režisérem Josefem Morávkem mezi oceněnou devítku herců zařadila i Zbyňka Hádera a Karla Svobodu. Navíc boleradickému souboru udělila také první postupové místo na Národní přehlídku Krakonošův podzim. Toto hodnocení dává boleradickým velkou naději na to, že se opět představí mezi nejlepšími soubory z celé republiky ve Vysokém nad Jizerou. „Pokud pořadatelé naši účast potvrdí, bude to další velký úspěch pro naše divadlo,” říká režisérka Alena Chalupová. „Vždycky se do Vysokého moc těšíme, protože se tam setkáváme s našimi přáteli, výborným divadlem a je to pro nás velká inspirace do další práce,” usmívá se režisérka Chalupová.

(Text: Jiří Janda, Foto: archiv divadla)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …