Úspěch atletů na MČR

BŘECLAV /Lk/ – Stadion Lokomotivy Břeclav byl po dva dny dějištěm mistrovství ČR v atletice žactva. I když nepřálo počasí, chladno a déšť neodradili obecenstvo, ale především samotné atlety, kteří navzdory tomu překonali dva české rekordy a 9 rekordů mistrovství. Komentátoři se během mistrovství  obdivně vyslovovali k organizaci celého mistrovství. Celkem desítce atletů z Břeclavska se dostalo cti startu na tomto mistrovství. Největší úspěch zaznamenal Tomáš Oberndorfer, který vyhrál 100 m překážek, když časem 13,18 se přiblížil rekordu ČR, zaznamenal rekord mistrovství a vybojoval si účast v mezistátním utkání, které se koná v Chorvatsku. Štafeta 4×60 m v sestavě Juráš-Petrjanoš-Kostrhun-Oberndorfer zaběhla vynikající čas 27,58, kterým téměř o vteřinu vylepšila okresní rekord a skončila se stříbrnými medailemi na druhém místě. Ve stejném složení zaběhla 4×300 m za 2:34,58 a byla osmá. Ve skoku dalekém se sešla výborná úroveň a ve finále byli dva dálkaři Lokomotivy. Petrjanoš pátý (616), Juráš sedmý (592). Pěkný úspěch zaznamenal Zobač, který dělá atletiku teprve několik týdnů. Ve vrhu koulí byl sedmý výkonem 13,46, Oberndorfer a Juráš běželi 150 m ale skončili v rozbězích (17,42 a 17,78). Děvčata běžela štafetu 4×60 m a časem 32,27 se nedostala z rozběhů.