UPOZORNĚNÍ

BŘECLAV – Městská policie Břeclav oznamuje, že od 1. 2. 2021 dojde k úpravě provozních hodin parkovacích automatů a k navýšení cen parkovného na parkovištích a v rezidentních zónách. Nově bude zpoplatněno i stání v ulici Veslařská.

Ale nedošlo jen k navýšení cen…

Byly rozšířeny stávající parkovací plochy s možností stání 30 minut zdarma s parkovacími hodinami.

Také servisní karty již nebudou vázány registrační značkou. Nově budou vystaveny na IČO organizace a jsou přenosné.

Od 1. 11. 2020 je také v provozu i mobilní platební aplikace úhrady parkovného pomocí služby MPLA.

Zájemci, kteří parkoviště využívají téměř denně, si mohou zakoupit i roční předplatní parkovací kartu, se kterou mohou parkovat na všech placených parkovištích města Břeclavi. Karta je taktéž přenosná a parkovné vyjde cca 11 Kč na den.

S přibývajícím počtem aut, bohužel roste i potřeba parkovacích míst. Proto město přistoupilo k rozšíření a modernizaci parkovacích ploch. To sebou ale zákonitě nese i zvýšení nákladů na jejich provoz jako je údržba, osvětlení atd.

I toto jsou důvody, které vedly k tak nepopulárnímu opatření. Změnu schválila rada města Břeclavi dne 25. 11. 2020 vydáním Nařízení města Břeclavi č. 6/2020, kterým se vymezují oblasti města, ve kterých lze místní komunikace nebo jejich určené úseky užít ke stání silničního motorového vozidla jen za sjednanou cenu.

Ceník vejde v platnost 1. 2. 2021.

Ceník ke stažení – ZDE.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Od 1. března platí přísnější opatření

V Česku od soboty platí nový nouzový stav, plynule navazující na předchozí. Kvůli epidemii nemoci …