Ulice U Stadionu v Břeclavi byla uzavřena. Důvodem byla plastová nádoba.

Břeclav – Jak jsme vás informovali, pro veškerý, tedy i pěší provoz, byla krátce po poledni uzavřena ulice U Stadionu. Na místě byli jak  příslušníci policie ČR, tak jednotky HZS Břeclav.V současnosti už byl provoz obnoven. Co se vlastně stalo?

O podrobnostech informovala policejní mluvčí por. Mgr. Kamila Haraštová: „Dnes ve 12.40 hod. jsme přijali od člena justiční stráže oznámení, že do budovy Okresního státního zastupitelství Břeclav přinesl muž plastovou nádobu a poté z úřadu odešel. Na místo vyjeli nejen policisté, ale také hasiči a záchranáři. Vzhledem k tomu, že muž nesdělil, co se v nádobě nachází, bylo potřeba vyloučit, že se nejedná o nebezpečnou látku, a z uvedených důvodů jsme k prověřování přizvali také pyrotechniky. Policejní hlídky ihned uzavřely příjezdovou cestu a z budovy evakuovaly všechny osoby. Celkově se jednalo  o deset zaměstnanců.

Během prováděného opatření se policii podařilo vyhledat padesátiletého muže, který na úřad nádobu přinesl. Následně jsme jej převezli na policejní služebnu, aby k celé události podal vysvětlení. Při prohlídce se nakonec zjistilo, že se jednalo o nádobu naplněnou odpadem. Případem se budeme nadále zabývat a o právní kvalifikaci rozhodneme na základě zjištěných skutečností.
Opatření bylo ukončeno v 15.15 hod. a ve stejnou dobu byl obnoven také provoz na silnici.“

DSC_6148

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Program zápasů podle týmů v týdnu 19. 2. 2024 – 25. 2. 2024

HOKEJ 5. TŘÍDY HC Lvi Fosfa Břeclav B HC KOMETA BRNO po 19. 2. 2024 …