foto z akce v Hohenau

Úklid černé skládky v Lanžhotě v sobotu zahájí mezinárodní projekt River Jump

Lanžhot – Mladí ochránci přírody vyrazí v sobotu ke břehům řeky Dyje. Spolu s nadšenci z řad veřejnosti tam zlikvidují černou skládku. Tím chtějí dát najevo, že jim není životní prostředí na společné hranici lhostejné. Podobné akce chystají i slovenští a rakouští partneři.

Jak nám k tomu řekla Alena Konečná, koordinátorka projektu, zaměří se na jednu ze dvou černých skládek, které leží mezi Břeclaví a Lanžhotem. Skládky jsou obě velké, 50 kg a více, směsného i nebezpečného odpadu. Proto se nyní snaží dohodnout podporu od obce Lanžhot. Chtějí, aby obec zajistila odvoz většího množství odpadu.

Úklid se koná 17.5., protože to je den celorepublikové akce „Ukliďme Česko“. V rámci River Jumpu proběhlo již asi 5 úklidových akcí v oblasti.

Hlavní 5denní vzdělávací setkání mládeže pod hlavičkou River jump proběhne 3 .- 7.července v Lanžhotě. 6. 7. se setkání otevře také místní veřejnosti – bude uspořádána malá slavnost s hudbou, výstavami a symbolickým skokem 60 lidí do vody (River Jump!), kterým chtějí upoutat pozornost ke stavu řek (kvalita vod, údržba toků aj.). S obdobným poselstvím skáčou mladí lidé v červenci do řek po celé Evropě.

„Na podzim bychom rádi více rozvinuli dobrovolnictví pro přírodu s pomocí biosférické rezervace Dolní Morava – nejen úklid, ale odbornější práce v terénu (ochrana živočichů, práce pro udržení rovnováhy vzácných ekotopů aj.).“ dodala Alena Konečná, koordinátorka projektu.

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Svět kostiček – SEVA POHÁDKA

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie / Muzeum pod vodárnou 21. 2. – 5. 5. …