Ucpaná Lidická. Stavba silničních ostrůvků vzbuzuje rozpaky.

Břeclav – Šest přechodů pro chodce, které se přebudovávají na tzv. ostrůvky, si vytipovalo Ředitelství silnic a dálnic ve spolupráci s republikovou policií.„Ostrůvky jsou tam umísťované z toho důvodu, že silnice má určité parametry, kvůli nimž nemůže být žádný přechod bez ostrůvku. Jinak by na místě musel být alespoň semafor,“ vysvětlila nám mluvčí břeclavské radnice Eliška Windová.

Když pomineme hloupou vyhlášku, která stavbu ostrůvků nařizuje, problematičnost stavby může být větší než se zdá. Zatím způsobuje „jen“ omezení dopravy. Diskuze, která se v souvislosti s jejich výstavbou rozpoutala, v podstatě správně upozorňuje na několik věcí:

1) stavba se provádí za plného provozu, v dopravní špičce, a tím pádem už na tak přetížené Lidické ulice provoz vázne a tvoří se kolony vozidel. Proč se stavba neprovádí mimo špičku, třeba večer nebo přes víkend? Odpověď může být jednoduchá, víkendová práce je díky příplatkům drahá. Naštěstí má být do konce měsíce hotovo.

2)mnohem vážnějším problémem může být průjezd vozidel záchranné služby nebo mnohem větších a těžších aut hasičů , které se budou kvůli ostrůvkům obtížněji během dopravní špičky vyhýbat ostatním automobilům. V minulosti bez problémů projely středem vozovky.

3) problematické omezení odbočovacích pruhů může způsobit (a pravděpodobně ve špičce způsobí), další zpomalení a omezení dopravy

4) a mezi tím se budou pohybovat ve zúženém prostoru u ostrůvků cyklisté.

A co na to ti, kterých se to přímo dotýká, tedy obyvatelé Břeclavi? Přinášíme několik facebookových reakcí:

 Petra KrajčíkováTohle mě už ani neudivuje,že jsou kolony po celé Bv,ale opravdu nechápu,proč všude dělají ostrůvky! Doteď tam nebyly a teď musí? A ještě dokonce to postaví do odbočovacího pruhu,takže někteří si holt udělají projížďku a musí se někde otočit,aby mohli pak odbočit do ulice,které potřebují!

Opluštil Jiří: stejně se ty ostrůvky budou časem rušit ,nedej bože aby tam byla havárka sanitky která se tam nevešla nebo hasičů ti se tam nevejdou stoprocentně když někdo u ostrůvku zastaví

Eva Karlínová: katastrofa. Je to čím dál horší. Když vyjíždím z Poštorné do Břeclavi a je tam něco takového, otáčím se a raději nikam nejedu !!!

Foto: facebook Břeclav – foto Foto

 

 

 

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …