Účastníci 24. ročníku Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“ představili na vernisáži svá umělecká díla

MIKULOV

V sobotu 12. srpna v areálu mikulovského zámku byl ukončen 24. ročník Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“ 2017.

Od 15. července, kdy byl letošní ročník zahájen, v ateliérech mikulovského zámku pod vedením kurátorky Kateřiny Vincourové po celou dobu pracovali umělci ve složení David Böhm, Jiří Franta, Igor Korpaczewski, Alena Kotzmannová a Svätopluk Mikyta. Celý tým doplnila teoretička – kurátorka Fait Gallery Brno – Denisa Kujelová a technický asistent Tomáš Plachký.

Letošní ročník se vyznačoval různorodou tvorbou – od malby přes fotografie, instalace až po kyanotypii. Společným tématem se stal tentokrát samotný Mikulov. Vzniklá díla zůstávají součástí umělecké sbírky města Mikulova, která se skládá pouze z uměleckých děl vytvořených v rámci Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“. Sbírka tak obsahuje více než 400 různorodých výtvarných děl (fotografie, grafika, malba, plastika, instalace, videoart apod.) a rozrůstá se tak již od roku 1994, kdy proběhl 1 ročník sympozia. Hodnota celé sbírky dle znaleckých posudků dosahuje více než 40 mil. Kč

Až do konce října je pro veřejnost v rámci otvírací doby zámku zpřístupněna výstava MVS „dílna“ 2017, na které si všichni návštěvníci mohou letošní vytvořená díla prohlédnout.

V průběhu slavnostního ukončení byl také představen kurátor příštího 25. ročníku Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“, pan Libor Lípa, který také zároveň nastínil koncepci jubilejního ročníku.

Hlavním pořadatelem Mikulovského výtvarného sympozia “dílna“ je město Mikulov a spolupořadatelem Regionální muzeum v Mikulově. 24. ročník MVS “dílna“ finančně podpořil Jihomoravský kraj, Ministerstvo kultury, Státní fond kultury a další partneři.

Mikulovské výtvarné sympozium “dílna“ 2017 je realizováno pod záštitou Ministerstva kultury.
www.artmikulov.cz

Zdroj: www.mikulov.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Cvičení prověřilo spolupráci

BŘECLAVSKO: Ve scénáři rakouským policistům ujíždějící automobil havaroval poblíž obce Březí.  Prověřit přeshraniční spolupráci s Rakouskem, …