U soudu nebude poprvé

BŘECLAVSKO: Potuloval se po městě a kradl.

Břeclav – Včera se kriminalistům podařilo zadržet  padesátiletého muže, který se během prázdnin potuloval Břeclaví a snažil si přivlastnit cizí věci. Vzhledem k tomu, že jeho snažení bylo protiprávní, putoval rovnou do policejní cely. Vyšetřovatel mu ve zkráceném přípravném řízení sdělil podezření ze dvou trestných činů – krádeže a poškození cizí věci. Vzniklá škoda, která za jeho úsilím zůstala, se vyšplhala k částce 40 tisíc korun.

Recidivista, jehož kolegové znají již z minulosti, si několikrát vyhlédl zaparkovaná vozidla a snažil se dostat dovnitř. Někdy se mu to nepodařilo, a tak odešel s prázdnou. Jindy se na něho štěstí usmálo. Například z nákladního auta sebral autorádio s přehrávačem, z dalšího osobáku si přivlastnil nářadí nebo odcizil věci z odkládací přihrádky. Kromě vloupání do vozidel zkusil také násilím vniknout do fotbalového areálu v Břeclavi. Rostříhal oplocení, vypáčil dveře, ale z místností si nic neodnesl. Dresy či nástroje na údržbu hřiště se mu prostě nezamlouvaly.

Spisový materiál budeme postupovat na Okresní státní zastupitelství Břeclav. Pro doplnění informací zbývá dodat, že za uvedené trestné činy hrozí trest odnětí svobody až na tři léta.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Do Břeclavi opět míří elita dívčího fotbalu

Stadiony Slovan a Tatran fotbalového klubu FOSFA MSK Břeclav budou o víkendu 22. – 23. …