Týdenní výsledkový servis – 11. 10. 2021 – 26 gólů dorostu, zranění v juniorce, zápasy žáků i 5. a 3. třídy

Týdenní výsledkový servis – 11. 10. 2021

26 gólů dorostu, zranění v juniorce, zápasy žáků i 5. a 3. třídy

Druhý říjnový víkend je za námi. Zápasový den měli doma třeťáci, 5. třída vyjela do Hodonína. Dva zápasy odehráli sedmáci i deváťáci. Dorost si v pátek připsal velmi vysoké vítězství. Junioři mají po dvou zápasech. Trápí je však přibývající zranění hráčů. Vše si shrňme v novém článku (odkazy jsou pak na web HC Lvi Břeclav).

Pojďme si to vzít pěkně postupně. Začneme tedy od nejmenších, kteří tento týden hráli zápasy a těmi jsou naši třetáci. Ti v sobotu doma hostili týmy ze Znojma, Hodonína a Boskovic. Hřiště je u této kategorie rozděleno na poloviny. V 10:15 se na obou hracích plochách utkali Lvíčci se Znojmem. O Hodinu později se na jednom hřišti postavily Lvům Boskovice, na druhém pak Hodonín. Právě při tzv. jižanském derby Břeclav-Hodonín, se stala nepříjemnost, kdy jeden z hráčů soupeře při střele sestřelil plyšového Lvíka, který hlídal domácí svatyni brankáře Péti Dvořáka. Maskot spadl až na led. Dle vyjádření hráčů je však v pořádku a zápas dokončil!

Další kategorií, která oblékla zápasové dresy, byla 5. třída, která vyjela do Hodonína. Tam se na zimním stadionu Václava Nedomanského utkala s místními Drtiči.

Skóre se u této kategorie obvykle nepočítá. Můžeme jen přiblížit, že první a třetí třetinu jsme vyhráli, druhou periodu byli lepší domácí.

A přesouváme se k žákům. Šestá třída měla volno, zato liga mladších žáků „C“, neboli sedmá třída, měla na programu dvě mistrovská utkání.

První se odehrálo ve čtvrtek, kdy Lvíci odjeli do Brna, kde se v hlavní hale utkali s Kometou Brno.

I přes dobrý start v podobě první vstřelené branky zápasu se však utkání nepovedlo dle představ a Břeclav podlehla Kometě 13:3 Druhý zápas týdne hrály sedmičky v domácí Fosfa aréně, kde vyzvaly Berany ze Zlína. I přes počáteční ztrátu 2:0 se Lvi nevzdali a ještě do konce třetiny otočili skóre na 2:3. Po šedesáti minutách skončil vyrovnaný zápas dvou týmů se stejnými štulpnami také stejným počtem gólů, tedy remízou 6:6.

U starších žáků měli mladší (osmičky) volno, dva zápasy s totožnými týmy však v rámci ligy starších žáků „A“ odehráli deváťáci

Ve čtvrtek se v Brně postavili Kometě Brno. Utkání začalo velice vyrovnaně a brankář Hájek po první třetině držel čisté konto. Z úvodu druhé dvacetiminutovky však domácí spustili a začaly padat góly na obě strany. Utkání nakonec skončilo výsledkem 9:3 pro brněnský tým.

Góly Lvů: Lorenc, Illý, Marek

Ve druhém utkání doma vyzvali Zlín, kdy na břeclavský led nastoupili hned po jejich mladších spoluhráčích. První i druhá třetina skončily vyrovnaně. 2:2 a 1:1.  Až v závěru to Berani zlomili a dokázali se dostat do vedení. Výhru 6:4 Zlín pečetil jednu vteřinu před koncem.

Góly Lvů: Prchal, Marek a 2x Ruml

Dorostenci se v pátek vypravili k dalšímu ligovému zápasu, kdy v podvečer, konkrétně v 18:45, nastoupili na ledě proti Boskovicím. První branka padla již po pětapadesáti vteřinách. Další pak následovaly. První a třetí třetinu vyhráli Lvi 8:0. Prostřední část dokonce 10:0. Ano, celkový výsledek v lize dorostu skončil opravdu 26:0.

K zápasu toho není moc co napsat. Trenér Lukáš Hökl jen doplnil, že je rád za zapojení hráčů z deváté třídy a za hezký zápas od jeho týmu. Dále se s komentářem zdržel.

Junioři odehráli další zápasové dvoukolo. Bohužel naše nejstarší mládežníky zužují zranění hráčů. V každém zápase přibývají další. V pátek nedohrál Patrik Kunc, který má poranění v oblasti pravého ramene. V neděli byl převezen do nemocnice Filip Janoštiak s otřesem mozku. Tomáš Havelka je stále mimo skrze zlomeninu klíční kosti. Z elitního prvního útoku Lvům na neděli zbyl tedy pouze jediný hráč. I přesto si dle tabulkových předpokladů břeclavané připisují do tabulky 3 body a drží se v top trojce ligy.

V pátek se doma utkali s Uherským Ostrohem. Hosté zvládali znervóznit domácí prvním gólem zápasu. 3 minuty před koncem se však v břeclavské Fosfa aréně vyplynula světla. Z důvodu jejich stáří trvalo 10-15 minut než byla znovu připravena. Týmy se za tmy tedy odebraly do šatny a vyjela rolba. Po klasické pauze se týmy vrátily a Lvi zvládli v přesilovce srovnat na 1:1. Po obdržené brance však hosté odmítli pokračovat v zápase z důvodu slabého osvětlení plochy, jenž bylo oprávněné. Trenéři obou týmů se spolu s rozhodčími dohodli a hráči se tak po necelých dvou minutách odebrali znovu do šaten. Po jejich návratu již byla světla v pořádku. Dohrála se první třetina, prohodily se strany a pokračovalo se v klasickém zápase. Lvi se již druhým gólem Patrika Kunce dostali do vedení 2:1, na to však zanedlouho Ostroh zareagoval a dorovnal. To však bylo od hostů vše. Lvi následně během minuty přidali 2 slepené góly z hokejem Ambrože a dorostence Žace. Další dvě trefy pak přidali ve třetí třetině znovu Ambrož a Janoštiak Góly Lvů: 2x Kunc, 2 Ambrož, Žac, Janoštiak

Ohlas brankáře Michala Martinčíka:

„Jsem určitě rád za tři body, které nám pomohly udržet se na vrcholu tabulky. Na druhou stranu lituju dvou branek, které určitě nemusely padnout, zejména pak druhá. Vychází to z našeho nedůrazu dotahovat situace. Je potřeba být

nohama na zemi a stále naplno makat. Co mě ale mrzí ještě více než výsledek, je zranění našich hráčů. Dnes Patrika Kunce. Doufám, že všichni budou co nejdříve v pohodě zpátky.“

V neděli přijel tabulkový favorit ligy, Třebíč. Oslabená sestava Lvů nezvládla začátek, kdy domácí inkasovali z úvodu 4 branky během sedmi minut. První třetina tak skončila 4:1. Do druhého dějství již vstoupili Lvi ukázněněji. Ačkoliv byla Třebíč hokejově lepší, hra obou týmů již nevypadla jako v první dvacetiminutovce. Hosté přidali dvě branky a odcházeli do šaten s náskokem 6:1. Poslední část i přes vytrvalost červenobílých hokejistů skončila 1:0 a i po divokém začátku skončila odveta stejně jako v prvním vzájemném střetnutí. Vzhledem k okleštěné sestavě Lvi nakonec uhráli výsledek 1:7

Jediný Gól Lvů: Ambrož Zdeněk