Turnajová premiéra se vydařila! Češi porazili Švýcary vysoko 6:2

Turnajová premiéra v Břeclavě se vydařila!

Češi porazili Švýcary vysoko 6:2 a Švédové vyhráli nad USA 6:1

Letos jako vloni, tak zahájili Čeští reprezentanti Memoriál Ivana Hlinky zápasem se Švýcary a stejně jako vloni i letos odešli z klání jako vítězové. Ba co víc, dokonce dokázali vstřelit také stejný počet branek. Po vydařeném obratu ve skóre se český gólový účet zastavil až na čísle šest, přičemž hosté dokázali brankovou lajnu překonat dvakrát. Češi si tak na úvod turnaje připsali do tabulky cenné tříbodové vítězství.

Branky a asistence: 9. Jeník (Zábranský, Střondala), 12. Arnošt (Klejna), 22. Střondala (Kowalczyk), 27. Lauko, 36. Jeník (Arnošt), 45. Lauko (Dluhoš, Zábranský) – 7. Nussbaumer (Henauer, Wetter), 48. Verboon (Henauer, Patry).

Střely: 34:26 (12:10, 14:10, 8:6).
Vyloučení: 4:5. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0.

Pře tímto zápasen na ledě v Břeclavě nastoupili hráči USA a Švédska. Švédský tým si na úvod turnaje poradili s s týmem USA. Zápas rozhodli čtyřmi góly během čtyř minut

Ve vyrovnaném a velmi tvrdém utkání dlouho drželi těsný náskok Američané. Jenže ke konci druhé třetiny přišel zkrat. Hráči Švédska vsítili během čtyř minut čtyři branky a otočili vývoj zápasu. Zámořský celek se ve třetí třetině snažil o zvrat, Švédové si ale vítězství už vzít nenechali.

Branky a asistence: 15. Lapointe (Donovan) – 34. Wernblom (Johansson, Hållander), 36. Westfält, 39. Fagemo (Boqvist, Sandin), 40. Johansson (Ginning), 60. Fagemo (Finn Olsson, Boqist)

Střely: 18:41 (5:11, 5:20, 8:10).
Vyloučení: 13:4, navíc Albin Eriksson 5+20 vražení na hrazení. Využití: 0:4. V oslabení: 0:1.

V Bratislavě pak  první hrací den nabídl pestrou přehlídku všech čtyř účastníků hrající skupinu B.

Úvodní duel na turnaji mají za sebou rovněž domácí hokejisté Bratislavy, před kterými stál nelehký soupeř – tým Finska. Slovenští hráči se statečně rvali, avšak v zápase vždy tahali za kratší konec. Definitivní naděje na obrat pohřbil finský forvard dvougólový Tomi Utunen, a tak Slováci i díky jeho výraznou měrou prohráli poměrem 1:6.

Kanaďané pak na úvod nezvládli bitvu s Ruskem a prohráli v nájezdech 3:4sn.

Favorizované Kanaďané šli v šesté minutě do vedení, avšak Rusové se vždy dokázali svému soupeři vyrovnat. Ve třetí třetině se oba celky o vítězství přetahovaly, nakonec tuto vyrovnanou konfrontaci musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich byl nejúspěšnějším exekutorem Ruslan Ishakov, díky němuž Rusové dokonali obrat a přehráli Kanaďany 4:3.