Turnaj v inline hokeji: Lvíčata bojovala, ale nevydržela psychicky

Břeclav – V neděli 1. 6. na Den dětí se uskutečnil v Břeclavi v pořadí již druhý turnaj v inlinehokeji mládeže. Tentokrát hostila svoje soupeře břeclavská kategorie mladší žáci.

Do Břeclavi tradičně zavítali hosté z Přerova, Zlína a Boskovic. Systém turnaje navazoval na ty předešlé, jednotlivá družstva se tak v 6 utkáních střetla každý s každým. Lvíčata jako pořádající účastník turnaje měla tentokrát nejvýhodnější los a nehrála, tak 2 utkání po sobě, jako na turnajích ve Zlíně a v Přerově. Turnaj na Břeclavském zimním stadionu odstartoval v 10 hodin prvním utkáním domácích Lvíčat proti HC Boskovicím. Zajímavostí tohoto utkání byl úplně 1. start Jakuba Juračky na postu brankáře. Lvíčata mu však jeho premiéru ulehčila a velice brzy nasázela soupeři z Boskovic 3 branky. Rychlý náskok lvíčata brzy ukolébal a soupeř začal dotahovat. Lvíčata si však svoje vedení bezpečně hlídala a utkání dotáhla do vítězného konce. Výsledek utkání IHC Lvi Břeclav – HC Boskovice 7:4. Juračka si tak v brance odbyl vítěznou premiéru. Nutno podotknout, že hráči v poli mu ji usnadnili, poněvadž supeře z Boskovic do větších šancí napouštěli.

Po úspěšném vstupu do prvního utkání čekal na břeclavany po obědě o mnobo těžší soupeř IHC Devils Zlín. Proti Zlínu se lvíčatům zatím nepodařilo sehrát vyrovnané utkání, vždy měl soupeř svoji vyspělou taktickou hrou převahu a o to větší měla domácí lvíčata do tohoto utkání motivaci. V brance domácích tentokrát nastoupila opora lvíčat minulých turnajů Jakub Zoubek. I zřejmě díky malému podcenění ze strany soupeře vstoupila lvíčata do utkání náramně. Po dvou brejkových situacích se brzy ujala vedení 2:0. Zlínští se z tohoto nástupu dlouho nemohli vzpamatovat. Hrál se výborný inlinehokej, na obou stranách se střídaly šance. Zlínští museli zabrat na 100% a díky přesilovým hrám se jim podařilo vyrovnat a následně otočit vývoj utkání na 2:3 ve neprospěch lvíčat. Přesto první půle nakonec skončila za nadějného a nerozhodného stavu 3:3. I po přestávce se hrál velmi pohledný inlinehokej, lvíčata bojovala a znovu se ujala vedení 4:3. Výsledek v tu chvíli vypadal více než nadějně. Zlínští však senzaci nedopustili. Podařilo se jim vstřelit vyrovnávací gól a záhy i vedoucí, což domácí lvíčata psychicky položilo.
V posledních 4 minutách pak ještě 4x inkasovala a výsledek utkání byl IHC Lvi Břeclav – IHC Devils Zlín 4:9. V tomto utkání se předvedla lvíčata ve skvělém světle a výsledek opravdu neodpovídá dění na inline ploše.

S krátkou přestávkou jednoho utkání se k úplně závěrečnému střetnutí postavila lvíčata proti hostům Nightbirds Přerov. Právě proti tomuto kvalitnímu soupeři se podařilo na posledním turnaji lvíčatům uhrát dobrý výsledek a tudíž hosté neponechali nic náhodě. K utkání přistoupili velmi zodpovědně. Zatímco lvíčata byla po smolném utkání se Zlínem ještě v psychickém i herním útlumu, přerovští hráli s chutí a odhodlaně, neponechat nic náhodě. Brzy se dostali do vedení a jen díky Jakubu Zoubkovi byl poločas „pouze“ 0:5 pro Přerov. Lvíčata v tomto zápase hrála absolutně bez jiskry a bez zápalu. Nechávala svého gólmana neustále na holičkách. I když se dostala do několika úniků, tak i tyto šance řešila špatně a bez důrazu. Ve druhém poločase utkání se do branky dostal ke svému druhému startu v krátké kariéře i Jakub Juračka. Závěrečný výsledek utkání IHC Lvi Břeclav – IHC Nightbirds Přerov 0:10. S tímto utkáním nemohli být domácí vůbec spokojení, poněvadž hra nebyla vůbec dobrá a soupeři se dařilo chyby a nedůraz domácích tvrdě trestat.

Břeclavský turnaj přinesl však i několik pozitiv. V průběhu turnaje nebyl nikdo zraněn. Organizace probíhala podle plánu. S kapáním vody ze stropu Zimního stadionu na inline plochu si organizátoři za pomoci rozhodčích a hader poradili. A lvíčata sehrála tentokrát velmi pěkné a vyrovnané utkání s inline špičkovým teamem Devils Zlín.

Výsledky břeclavských inline hokejistů:

Přípravka: Turnaj Boskovice sobota 31.5.

IHC Lvi Břeclav : IHC Zlín 7:6

Po odehrané zhruba polovině soutěže se Břeclav dotáhla na medailové příčky v tabulce s bilancí 5 výher a jedné porážky.

Zpravodaj HC Lvi Břeclav o.s.:  Bc. Jakub Klimovič , foto: Jiří Uher ,Petr Uher