Tříkrálová degustace a zabijačka

ZAJEČÍ (juh) – O nadcházejícím víkendu vás ve Vinařství U Kapličky čeká pravá moravská zabijačka s degustací mladých vín.

V pátek bude v Moravském sklepě připravena ochutnávka mladých vín za doprovodu cimbálové muziky. Restaurace Retro gril nabídne Tříkrálové menu, samozřejmě také s mladými víny.

Totéž čeká na návštěvníky vinařství i v sobotu, kdy se navíc na nádvoří vinařství uskuteční pravá moravská zabíjačka s domácími specialitami přímo od řezníka, který navíc i zazpívá.

Tříkrálové menu s mladými víny i zabijačkové speciality budete moci v restauraci Retro gril ochutnat také v neděli.

A co Tříkrálové menu nabízí? Jako předkrm ochutnáte terinka z foie gras s jablečným chutney a domácí karamelovou omáčkou, následovat bude králičí consomé se zeleninou, masem a nudlemi. Jako hlavní chod si můžete zvolit pečený filet z pražmy na šafránových tagliatelích, špikované králičí stehýnko a domácími špenátovými noky, pečené kuřecí prso s bylinkovým kuskusem a omáčka z pečených paprik, telecí ossobucco podávané na česnekovém bramborovém pyré s blanšírovanou brokolicí nebo rolovanou jelení kýtu s kaštanovou nádivkou a šípkovou omáčkou. Sladkou tečku pak udělá malinová panna cotta s karamelovým sklem.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

VALTICE: Svěcení vína

VALTICE / Státní zámek Valtice – Španělská konírna 18. 11. 2023 začátek od 15:00 Přehlídka …