Třicátníci to na krpálu natřeli všem

MIKULOV – Již 7. ročník úspěšného cyklistického závodu pro širokou veřejnost Pálavský krpál, který je součást MTB maratonů Galaxy – série 2014, přilákal do Mikulova stovky cyklistů.

Na delší, 62 kilometrů dlouhou trasu se vydalo 161 mužů a žen. A nejlépe si vedli třicátníci. Trio nejlepších z kategorie 30-39 let ovládlo i absolutní pořadí. Zvítězil Milan Fajt (Eurofoam team Brno) 2:09,33, 2. dojel Zdeněk Mlynář (Bohemia Cycling Team 2:11,16 a 3. Zdeněk Tomeček (GS cyklo team Jistebnice) 2:11,32. Nejlepší z kategorie do 30 let, Zdeněk Gold, dojel v absolutním pořadí šestý se ztrátou téměř sedmi minut na vítěze. Mezi ženami byla nejrychlejší Milena Cesnaková (UGO Allivictus čistý sport, 2:27:11).

Na kratší (36 km) trať se vydalo 297 závodníků. Nejrychlejší byl Matěj Průdek (Bike 2000), který dorazil do cíle v čase 1:13:17, druhý dojel Adam Lavička (Uniqa Jihlava), 1:13:59) a třetí Vlastimil Veserovský (Kuřim, 1:15:59). Mezi ženami byla nejrychlejší Barbora Průdková (Nutrend Specialized,1:18:34), která v absolutním pořadí obsadila výborné deváté místo.

Na 146. místě dojel nejvyšší muž závodu, 213 centimetrů vysoký bývalý basketbalový reprezentant Jiří Okáč (51 let) a na 221. místě byl klasifikován nejstarší závodník, dvaasedmdesátiletý Vladimír Dvouletý.

V kategorii 50 – 59 let se na stupně vítězů dostali i dva závodníci z Břeclavska. Za vítězným Petrem Herníkem z Brna dojel druhý Miroslav Peňáček (Půjčovna kol Lednice) a třetí Oldřich Präsens z Břeclavi.

Pořadatelé připravili také závody pro děti, takže na své si přišli i ty nejmladší cyklistické naděje.

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …