Tři pomeranče Břeclavany zaujaly

BŘECLAV (pr) – Včera byla na břeclavském náměstí otevřena nová kavárna a pivnice Tři pomeranče. Nová provozovna vznikla v přízemí jednoho ze starých židovských domů v těsné blízkosti kina Koruna. Mnohým návštěvníkům vrtal hlavou už samotný název.

„Není to proto, že znám operu Láska ke třem pomerančům Sergeje Prokofjeva.  Když jsme v naší firmě připravovali knihu pro město Teplice, zaujala mě stará fotografie rohového domu na náměstí, ve kterém byla kavárna s tímto názvem. Moc se mi to líbilo. Ten dům už v Teplicích dávno nestojí, byl zbouraný za první republiky. Říkal jsem přátelům z Teplic, že když to už nemají oni, tak to budeme mít my v Břeclavi,“ vysvětluje původ názvu Zdeněk Filípek, spolumajitel polygrafické firmy Europrinty, která je vlastníkem nové kavárny a pivnice.

Stejně jako název zaujme každého návštěvníka i originální interiér, který je dílem Břeclavana Bedřicha Gerži. „Děkujeme mu za to, jak interiér zpracoval a děkujeme také řemeslníkům za odvedenou práci,“ ocenil tvůrce interiéru Zdeněk Filípek.

A proč se firma Europrinty pustila i do podnikání ve zcela odlišném oboru? „Byl to můj sen už dvacet let. Ale je to samozřejmě především pro veřejnost a jsem rád, že zde s mojí pomocí něco takového vzniklo,“ říká Zdeněk Filípek.

Tři pomeranče nabízejí také posezení na venkovní zahrádce, kromě širokého sortimentu káv Zicaffé a plzeňského Prazdroje si můžete vybrat také ze širokého sortimentu whisky a jiných alkoholických i nealkoholických nápojů. Prostory kavárny lze po dohodě využít i k pořádání oslav a jiných akcí.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …