Tři masa je co? Eva + Jana + Džery

Ve středu měl svátek Bernard a hudební večery v hospůdce U kapra pokračovali dvojkoncertem brněnských uskupení Tři masa a Mlčeti dřevo. Bylo narváno, ale vzhledem k ceně svátečně čepovaného Bernarda, kus za deset, se nebylo čemu divit.

Tři masa je: „Vesmírné trio s výrazným ženským dvojhlasem Jany Junové Šrámkové a Evy Doležalové s citlivými aranžemi jazzového kytaristy Jaromíra Vitekera. Písničky o lásce a o všem, co k ní patří, svým stylem zasahují do soudobého alternativního písničkářství. Inspiraci nachází v jazzových linkách a jemných melodiích. Hudba klade význam na texty a dvojhlasy“.
Tolik citace charakteristiky kapely. Kytarista Jaromír Viteker už v Břeclavi hrál a to, že si Tři masa vybrala Jablkoň jako své předskokany dávalo tušit, že může jít o hezký hudební zážitek.

Tři masa. Proč? Na to jsem se zeptal zpěvačky Evy Doležalové:

Původně jsme měli kapelu Grimasa čápa a jednou jsme si udělali výlet do Vídně, byli jsme u kamarádů a ti se nás ptali jakouže to máte kapelu , tehdy jsme už začínali hrát v tomto triu a neměli jsme název. Tak jsem jim řekla Grimasa čápa. Oni cože Tři masa? A bylo to

Jak dlouho hrajete?
V tomto složení hrajeme asi dva roky? Jo.

Hudbu a texty si píšete sami?
Texty hodně dělá Janička, druhá zpěvačka , která taky skládá hudbu, něco píše Pavel Gébl, náš kamarád, něco je převzaté, třeba Morgenstern. A některé písničky máme převzaté od původní kapely Grimasa čápa, kde jsme s Janou původně zpívali a která se rozpadla.

A oficiální charakteristika nelhala, jazzové linky a jemné melodie, texty o něčem, a fantastické dvojhlasy. Perfektně sehrané trio přineslo posluchačům skvělý zážitek. Až někde na plakátě uvidíte pozvánku na Tři masa, neváhejte. I když jste třeba vegetariáni.

Foto: Frankr

 

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – Kapela For People

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 27. 07. 2024 od 20 hodin Mikulovští For …