TŘI KRÁLOVÉ KOLEDUJÍ…, pomáhají potřebným

Břeclavsko – Nastal čas tříkrálový. Někde, jako třeba ve Velkých Pavlovicích, začali chodit již v sobotu, ale hlavní den nastane zítra – svátek Tří králů.

Břeclav – Tříkrálový průvod s velbloudy půjde zítra Břeclaví – Tři králové v kostýmech, kulturní program s občerstvením a velbloudi. Sbírku zahájí jízda Tří králů ve 15:30 hodin od pěší zóny ke kinu. Zde se představí s vánočním pásmem žáci hudební školy YAMAHA, dětský folklorní soubor Jatelinka z Moravské Nové Vsi, po setmění lidé uvidí nezapomenutelný zážitek v podobě ohnivé show skupiny In Flamenus. Děti i dospělí se budou moci povozit na velbloudech. Pro všechny v tříkrálových korunkách je přichystáno malé sladké překvapení.

Velké Pavlovice – Už patnáctým rokem můžeme v úplném úvodu nového roku potkávat v ulicích snad všech měst a obcí na území České republiky děti převlečené za Tři krále, kterak chodí dům od domu, zpívají, koledují a do kasičky Charity České republiky vybírají od štědrých dárců peněžní příspěvky pro potřebné. Stejně tomu tak bylo i letos, o prvním lednovém víkendu roku 2015  ve Velkých Pavlovicích. Sbírka se zde konala a vlastně ještě koná od soboty 3. ledna do pondělí 5. ledna 2015. Po jejím ukončení budou peníze spočítány a sečteny na Městském úřadě ve Velkých Pavlovicích. Loňský výtěžek činil rekordních 72.300,- Kč.  (Karolína Bártová)

Hustopeče – Centrum volného času Pavučina pořádá Tříkrálový  průvod. Sraz zítra v 16,00 hodin v  kostýmech na Pavučině.

Valtice – A na závěr tu máme pro vás pozvánku na Tříkrálový koncert do Valtic, který se uskuteční 6. 1. 2015 v 18 hodin v klášterním kostele sv. Augustina ve Valticích. Koncert uzavírá vánoční období, proto je na programu Česká mše vánoční od J. J. Ryby.

V tento den je zároveň poslední možnost shlédnout výstavu betlémů – ta bude otevřena klasicky od 13 do 17 hodin.

plakát-001-001

vánoční výstava-001-001

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …