il.foto

Třeťáci nadělovali, ostatní spíš inkasovali

BŘECLAV (jv) – Dvě vítězství si o uplynulém víkendu připsali břeclavští hokejisté 3. tříd. Další mládežnické kategorie už tak úspěšné nebyly.

2. třída – Druhákům se doma nedařilo

V sobotu se nejmenší hráči 1. a 2. tříd představili na domácím kluzišti. Podle rozpisu měl být soupeřem našich v prvním utkání brněnský Warrior. Z důvodu nemoci hostů však došlo ke změně a proti břeclavským se postavil sousední Hodonín. V prvních dvou třetinách se hrál velmi hezký a vyrovnaný hokej a byl vidět především boj o střední pásmo. Na konci druhé třetiny svítil na světelné tabuli nadějný stav 1:3 z pohledu domácích. Ve třetím dějství jakoby druháci přestali hrát a dovolili Hodonínu několik samostatných úniků a především navýšení skóre, naopak lvíčci už téměř nevystřelili. Utkání tak skončilo výhrou hodonínských v poměru 8:1. Nutno podotknout, že břeclavský gólman Oliver Navara předvedl parádní výkon.

Do druhého utkání nastoupila proti lvům brněnská Kometa A a bylo jasné, že především hráči prvních tříd budou mít plné nohy i ruce práce. Kometa s vyzrálejším týmem byla od začátku utkání jasně lepší a postupně si dokráčela k jasnému vítězství 24:0.

HC Lvi Břeclav : SHK Hodonín 1:8
HC Lvi Břeclav : HC Kometa Group A 0:24

,,V prvním utkání jsme hráli velice dobře, ale poslední třetinu hráči vypustili. Do té doby to bylo krásné vyrovnané utkání. Do druhého utkání nastoupila jiná skladba hráčů a proti Kometě, která má širokou základnu jsme neměli moc šancí soupeři vzdorovat“, zhodnotil obě utkání trenér David Bartal.

3. třída – Třeťáci rozstříleli své soupeře

Hodnocení trenéra Jakuba Klimoviče: ,,Nedělního turnaje, který pořádala Kometa v Brně na halách, jsme se tentokrát zúčastnili pouze ve 2 trojicích s dvěma gólmany. Někteří kluci byli týden na horách a tak nad naším výkonem v obou zápasech proti kvalitním soupeřům malinko visel otazník, jak se s oběma utkáními vypořádáme. V tom prvním proti MBK Vyškovu jsme měli pomalejší vstup do zápasu, sice jsme si vypracovali více střeleckých příležitostí, ale první třetina byla výsledkově vyrovnaná. Ve druhém dějství jsme však začali více střílet, zpřesnili zakončení a ovládli třetinu s osmi góly. Třetí třetina se již jen tak dohrávala, o výsledku bylo rozhodnuto a konečný stav utkání byl 12:3 v prospěch lvíčat.
Ve druhém utkání hned po úpravě ledové plochy jsme nastoupili proti Kometě Brno A, která si ve svém prvním utkání také poradila s Vyškovem. Dalo se očekávat, že utkání se bude hrát ve vyšším tempu. Kluci do utkání vstoupili výborně, tlačili se do šancí a dobře bránili. Ve všech třetinách zvítězili a hráčům Komety toho moc nepovolili. Soupeř jel pouze 3 nájezdy, které zneškodnil v pohodě náš brankař. Z tempa jsme nepolevili až do konce utkání a díky nasazení, bojovnosti a chutí zvítězit se nám to podařilo v konečném výsledku 11:2. Kluci se i v malém počtu zhostili obou utkání na výbornou a zaslouží tentokrát pochvalu.“

MBK Vyškov : HC Lvi Břeclav 3:12
HC Kometa Group A : HC Lvi Břeclav 2:11

Mladší žáci vybojovali jen bod

V sobotu jsme hráli na ledě favorizovaného Hodonína, který ještě neprohrál ani zápas a bylo to vidět. Kluci nastoupili na led bojácní a tak jsme se prvních 5 minut nemohli dostat z pásma. Ves střední části utkání se za stavu 3:0 pro Hodonín se síly vyrovnali a hrál se velice pěkný hokej nahoru dolů. Ke konci druhé třetiny jsme se dokonce dostávali do tlaku, ale vytvořené šance se nám bohužel nepodařilo proměnit. Ve třetí třetině se hrál vcelku vyrovnaný hokej.

SHK Hodonín : HC Lvi Břeclav 4:0

V neděli nastoupili mladší žáci v domácím utkání proti Junior Capitals. Celý zápas jsme byli lepším týmem až na posledních 10 minut, kdy se hostům z Vídně podařilo srovnat skóre na konečných. 6:6.

HC Lvi Břeclav : EAC Junior Capitals 6:6

,,S Hodonínem jsme věděli, že by mělo jít o rychlý zápas, ovšem naši kluci byli ze soupeře asi vystrašení a tak jsme měli velice špatný začátek. Postupem času jsme hru vyrovnávali, ale klukům dělalo veliký problém zrychlené tempo hry a otáleli se střelbou což je na výsledku vidět. V zápase bych vyzdvihnul brankáře Petra Žurka, který podal opravdu nadstandardní výkon. Takových zápasů bych si přál pro kluky co nejvíc, protože to je posouvá dále. V neděli opět viděli, že Vídeň není tak silný soupeř. S pocitu převahu nad soupeřem nevydali ze sebe to nejlepší a i to stačilo na vedení v zápase. Poslední dobou však kluci přestali předvádět výkony, na které jsme u nich byli zvyklí“, zhodnotil obě utkání trenér Filip Hrbatý.

Starším žákům vzala soupeře chřipka

Starším žákům se nedostavil na led soupeř EAC Junior Capitals pro chřipkové onemocnění prakticky celého jejich týmu starších žáků. Zápas se bude překládat na nový termín dle možnosti volného ledu na našem Zimním stadionu. Klub věří, že i při novém vedení účelové organizace TEREZA, která spravuje sportovní areály města Břeclavi, bude i nadále docházet ke vstřícné a operativní spolupráci se sportovními kluby .