Tradiční vánoční hokejové turnaje mládeže HC Lvi Břeclav

BŘECLAV / Milan Zoubek

Letošní Vánoce máme za sebou, konec roku před sebou a jsou za námi i tradiční vánoční turnaje mládeže v Břeclavi. S podporou města a dalších sponzorů jsme do našeho města opět přilákali okolo 300 malých hokejistů z celé naší republiky a několik ze Slovenska.   Ve třech dnech se odehrálo celkem 42 utkání. Přijelo 14 klubů s 21 týmy jednotlivých kategorií. 4. třídy odehráli svůj turnaj již na velkém hřišti. Ostatní kategorie v minihokejových soubojích, když turnaj 28.12 byl rozdělen na dvě samostatné kategorie, pro hokejisty narozené v letech 2009 a mladší a 2010 a mladší. Spolu s realizačními týmy a rodiči a dalšími příbuznými tak ICE BORS Arénu navštívilo ve třech dnech téměř 500 návštěvníků. Hostující týmy si mimo vlajkové výzdoby sebou přivezli i spoustu bubeníků a trumpetistů, kteří se postarali o výtečnou atmosféru v celém průběhu vánočních turnajů.

Lvíčatům nelze upřít v průběhu turnajů velkou snahu o dobrý výsledek, ovšem soupeři byli nakonec ve všech kategoriích většinou nad jejich síly.  Zejména s výkony našich druháků a prvňáků byli trenéři spokojeni. Jejich nasazení a bojovnost byla příkladem i pro naše hokejisty 3. a 4. tříd, kteří se nepotkali s tou nejlepší formou.

U 4. tříd s velmi dobře se prezentoval tradičně tým ze Žďáru nad Sázavou, a velmi příjemně herně překvapila Lokomotiva Nové Zámky. U třetích tříd  potvrdili Oceláři ze Třince nálepku favoritů, když jim sekundovala Poruba a velmi dobrý Vimperk. Tyto tři týmy měli sebou asi i nejlepší diváckou podporu za všechny tři dny. Jejich vzájemná utkání byla vrcholem vánočních turnajů. Ve druhých třídách se opět Poruba prezentovala nejlepším hokejem.  Zde byl v zápase o konečné umístění i nejnapínavější souboj všech tří dnů. když se o konečném třetím místě rozhodovalo až v samostatných nájezdech. Nakonec byl šťastnější tým ze Znojma, který v souboji se Lvíčaty rozhodl snad až ve dvacátém nájezdu.U prvních tříd turnaj herně ovládla tradiční bašta hokeje z Vysočiny a to Dukla Jihlava.

Lvíčata se během tří dnů utkala s týmy, které v průběhu sezony většinou nepotkává na ledové ploše a jak pro ně, tak pro trenéry byl turnaj zajímavou konfrontací a studnicí poznatků. Poznali jsme, že je stále co zlepšovat a pílí, spolu s  poctivým přístupem se určitě Lvíčata brzy dotáhnou na úroveň soupeřů. Možná našim chyběla i větší hlasová podpora z hlediště od rodičů a dalších příbuzných malých hokejistů. Třinec, Poruba i Vimperk hráli vlastně na domácím hřišti a malí hokejisté se na ledě při hlasité podpoře rodičů mohli přetrhnout při honbě za dobrým výsledkem.

Celkově byli turnaje opět velmi dobře hodnoceny ode všech zúčastněných týmů. Citujeme ohlas z webových stránek HC Vimperk od trenéra tamního týmu 3.tříd pana Davida Vinše:…  „Než začnu s hodnocením turnaje chtěl bych moc poděkovat za pozvání na tento turnaj a vyzdvihnout organizaci a celý tento krásný turnaj. Myslím si,že to byl jeden z nejhezčích turnajů ať už prostředím,skvělou kulisou a výbornou organizací.Takže velká pochvala ze Šumavy všem organizátorům do Břeclavi.Celý turnaj byla jedna velká reklama na hokej a fair play od hráčů po trenéry.“…

Po celou dobu vánočních turnajů byly také na našich webových stránkách www.hclvibreclav.cz přenášeny vybraná utkání v on line změnách výsledků. Kompletní výsledkový servis je umístěn též na našem webu v záložce Vánoční turnaje, kde najdete přehled všech utkání, která na našem stadionu během tří dnů proběhla. Samozřejmě také tabulky jednotlivých skupin.

Závěrem je třeba poděkovat Městu Břeclav za podporu mládežnického hokeje. Dalším sponzorům za pomoc v průběhu jak celé sezony tak podporu při vánočních turnajích. Pracovníkům Terezy Břeclav za obětavost, když i při rekonstrukci zimního stadionu bylo vše pro jednotlivé týmy připraveno, tak jak má být. Trenérům, rodičům a dalším dobrovolníkům za pomoc při organizaci turnajů. Rozhodčím za bezproblémový průběh při řízení zápasů, zdravotnickému dozoru za třídenní ošetřování drobných bolístek malých hokejistů.