Tomáš Tesař představí BAZZTAARKLAN

BŘECLAV (juh) – Zatímco jinde se budou ve čtvrtek 30. dubna pálit čarodějnice, v Piksle se můžete těšit na pěknou vypalovačku!

Známý břeclavský muzikant Tomáš Tesař představí svůj nový projekt – skupinu BAZZTAARKLAN. Sedmičlenná skupina je pozoruhodná už věkovým rozpětím svých členů, rozdíl mezi nestarším a nejmladším je 35 let. „Jsme složeni ze čtyř generací a každý z nás hraje a cítí jinak. To je naše největší výhoda,“ tvrdí Tomáš Tesař. Přiznává, že původně chtěl postavit novou kapelu, která by hrála vlastní tvorbu, ze svých vrstevníků, ale nepochodil. „Nikdo dnes zadarmo nehne prstem. Nikomu se nechce nic dělat. Nikdo nemá nadšení a chuť. A pokud má, tak jen na velmi krátkou dobu.“

Tehdy mu na pomoc přišel DJ Sayko, jeho bývalý kolega ze skupiny Hraczki, a společně začali zpracovávat Tesařovy hudební nápady a texty. Pak oslovili různé muzikanty, aby nahráli jednotlivé nástroje a ti se ke dvojici následně přidali. Nová akpela byla na světě. Premiérové vystoupení si odbyla letos v zimě v Mostě a nyní se poprvé představí břeclavskému publiku.

Styl kapely označuje Tomáš Tesař jako groove country anebo country crossover, ale žádné „kotlíkárny“ nečekejte. Spíš pěkně hutný a zvukově pestrý nářez!

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Rakvice: divadlo – Moje bílá velryba

RAKVICE / sokolovna 31. 7. 2020 20:00 Divadlo KDEKOLI uvádí hru Moje bílá velryba Manželský …