Tomáš Bruckner vyhrál potřetí v řadě

HODONÍN (jh) – Vítězem závěrečného krajského bodovacího turnaje stolních tenistů kategorie mladšího žactva v sezóně 2014-2015 se v sobotu 11. dubna v Hodoníně stal hráč MSK Břeclav Tomáš Bruckner. Zopakoval svá předcházející prvenství z Mikulčic a Moravského Krumlova.

I tentokrát se prosazoval svým kvalitním forhendovým topspinem a citem pro míč při řešení složitých herních situací. V konkurenci osmi nejvýše nasazených hráčů na turnaji, kteří tvořili první divizi, porazil nejprve v semifinálové skupině Pukla 3:1, Marka (oba Strážnice) 3:0 a Svobodu (Klobouky) 3:1. Postoupil s prvního místa se započítanou výhrou nad Svobodou do finálové skupiny o 1.-4.místo a v ní přidal další dvě výhry, 3:2 s Lorencem (Hodonín) a 3:1 s Petrem (Blansko). V závěrečném zápasu s Petrem šlo o prvenství, poražený hráč obsadil druhé místo.

K vidění na turnaji byla i skupinka dalších hráčů základny MSK Břeclav. Ve třetí divizi startovali Tomáš Jaroš a Marek Maněk. Nezačali nejlépe, Maněk přišel o nadějné vedení 1:0 na sety a 9:1 (!!) s Halasovou (Šitbořice), s níž prohrál 1:3 a v dalším průběhu turnaje to jeho výkony silně ovlivnilo. Také Jaroš se jen postupně rozehrával. Oba nakonec skončili ve skupině, která bojovala o 21.-24.místo na turnaji. Maněk výhrou 3:0 v koncovkách setů s Jarošem si situaci silně vylepšil, Jaroš ale přidal jasnou výhru 3:0 nad Halasovou a dostal se tak na jednadvacáté místo, Maněk zůstal díky porážce ze vzájemného zápasu čtyřiadvacátý za Halasovou.

Ve čtvrté divizi reprezentovali MSK Klára Koberová a Radek Němeček. Také oni se do lepší čtveřice nedostali, Koberová ale započítanou výhrou 3:0 s Dohnálkovou (Dubňany) a s vydřenými zápasy s Němečkem (3:2) a s Koplíkovou z Dubňan (3:2) dosáhla na výbornou 29. příčku, což je její nejlepší výsledek sezóny. Němeček odvrátil hrozící porážku s Dohnálkovou (1:2 na sety a 3:9), při rovnosti tří hráčů na tom byl ale na skóre nejhůře a skončil dvaatřicátý.

Další mladí hráči MSK bojovali v šesté divizi, v níž se prezentoval rekordní počet 51 hráčů (celkem na turnaj spojených kategorií nejmladšího a mladšího žactva nastoupilo 91 mladých stolních tenistů kraje). Zde si nejlépe vedl Ondřej Klenovec, který s přehledem vyhrál svou základní skupinu a uspěl i v dalších dvou zápasech II.stupně, který se hrál vyřazovacím systémem. Až ve čtvrtfinále podlehl Orlovi (Strážnice). Ze základních skupin nepostoupili Nikola Janoušková, Richard Opluštil a při svém prvním turnajovém vstoupení Leona Vlachová. Z nich se v nejlepším světle ukázala Janoušková, která vybojovala dva pětisetové duely, v nichž podlehla soupeřům až ve vyrovnaných koncovkách pátých setů.

V neděli 12. dubna se v Hodoníně hrál krajský bodovací turnaj staršího žactva. Na třetí místo dosáhl Stanislav Krejčiřík (MSK). Po výhře v kvalifikační skupině porazil po velkém boji 3:2 Brhela (Hodonín) a pak si jednoznačně poradil s Petrem (Blansko), kterého zdolal hladce 3:0 (3,4,8). V semifinále narazil na velmi jistou a herně vyzrálou kadetskou reprezentantku ČR Ilčíkovou (Hodonín), s níž držel vyrovnanou hru jen v první sadě a prohrál 0:3 (-8,-5,-5). Do II.stupně postoupil po dobrém taktickém výkonu v základní skupině i Jan Vacek. Dokázal přehrát Brhela (Hodonín) i Látala (Bzenec), zuby si vylámal v play off na nedůrazné, ale hodně jisté hře Rygla (Slovan Hodonín). Turnaje se zúčastnila i skupinka mladších žáků MSK, pro kterou to byl další zdroj cenných zkušeností.

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Lvice vykročily do nové sezóny pravou

Úvodní soutěžní utkání s vítězným koncem mají za sebou také břeclavské ženy. V neděli 18. …