Tomáš Bruckner vyhrál krajský bodovací turnaj

MIKULČICE (jh) – Vítězem krajského bodovacího turnaje mladých stolních tenistů kategorií mladšího a nejmladšího žactva se stal s převahou hráč MSK Břeclav Tomáš Bruckner.

Startoval v první divizi mezi osmičkou nejvýše nasazených přítomných hráčů. V základní skupině ztratil jen jeden set s Burešem (Strážnice), Bendu (Slovan Hodonín) a Jakuba Svobodu (Strážnice) porazil jednoznačně 3:0. V boji o pořadí na 1.-4. místě na turnaji nedal šanci Michalu Skoupému (Blansko) a s malým zaváháním ve druhé sadě porazil v rozhodujícím zápasu Petra Svobodu (Klobouky u Brna) 3:1. Znovu tak potvrdil svou vysokou herní kvalitu, kterou se mu zatím nedaří plně prodat na celostátní úrovni. Jeho výkonnost ale má stoupající úroveň a slibnou perspektivu.

Tři hráči MSK startovali ve druhé divizi. Marek Maněk již v základní skupině potěšil třemi výhrami, do finále si přinesl tu s Halasovou (Šitbořice) 3:1. O ještě lepší výsledek přišel po porážce 2:3 s Klímkem (Klobouky), když neproměnil tři mečboly (10:7 v pátém setu). Pak ještě podlehl v dobrém zápasu 1:3 Petru Skoupému (Blansko) a obsadil konečné 11. místo. Jeho spoluhráči Tomáš Jaroš a Radek Němeček již tak úspěšní nebyli, skončili na 14. a 15. místě, za sebou nechali jen Dohnala (Řeznovice).

Dobře si vedla i Klára Koberová ve třetí divizi. Zejména v základní skupině snesl její výkon přísné měřítko, zvládala koncovky setů, porazila 3:0 Lungovou (Dubňany) a 3:1 Lustiga (Řeznovice) a po porážce 0:3 se Skřivánkem (Bzenec) postoupila ze druhého místa. V dalším průběhu turnaje jí jakoby docházely síly, přesnost jejích úderů vymizela, a přestože výsledky 2:3 s M. Skálou (MS Brno) a 1:3 s Novohradskou (Blansko) nebyly špatné, stačily jen na konečné 20. místo, i tak hodně příznivé.

Ve čtvrté divizi vyhrál Matěj Čechmánek dvakrát a obsadil 30. místo.

V divizi páté po čtyřech výhrách sahal Ondřej Klenovec po postupu do vyšší divize, ale poslední zápas s Valuchem (Mikulčice) nezvládl, nepříjemnému hernímu stylu soupeře podlehl hladce 0:3 a obsadil 34. příčku.

V páté výkonnostní osmičce startovala i Nikola Janoušková, což byl jeden z jejích prvních startů ve spojené kategorii nejmladších a mladších žáků. Zůstala čtyřicátá, její čas ale ještě přijde.

Dalších pět hráčů hrálo v šesté divizi, kde již MSK Břeclav žádného zástupce neměl. I přesto, že termín turnaje v Mikulčicích kolidoval s jarními prázdninami a konal se v období zvýšeného počtu respiračních onemocnění, počet startujících hráčů (45) ukázal, jak velký zájem je o stolní tenis mezi mládeží. Z tohoto počtu obsadil MSK osm míst ve startovním poli, což jen prokazuje jeho velmi dobrou pozici v Jihomoravském kraji, a to nejen podle počtu, ale i podle dosažených výsledků.

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …