Tomáš Bruckner si pojistil vedení

MORAVSKÝ KRUMLOV (jh) – Sportovní hala Dětského výchovného ústavu v Moravském Krumlově byla dějištěm dalších krajských bodovacích turnajů mladých stolních tenistů.

Na patnácti stolech bylo možné odehrát současně soutěže nejmladšího, mladšího i staršího žactva. Dvě nejmladší věkové kategorie soutěží společně systémem výkonnostně oddělených divizí. V osmičce nejlepších dominoval Tomáš Bruckner (MSK Břeclav), vedoucí hráč bodovaného pořadí. Své vedení si tak ještě více upevnil. Ze základní skupiny postoupil se započítanou výhrou 3:1 (9,12,-8,11) společně s Petrem (Blansko). Prokázal pevné nervy, když ve druhém setu otočil nepříznivý stav 1:7 a uspěl i v koncovce setu čtvrtého. Ve finálové čtyřce přidal výhry 3:0 (10,6,6) nad Janem Markem (Strážnice), kterému tak oplatil porážku 2:3 s celostátní bodovačky ve Vlašimi, a 3:1 (-6,9,5,3) nad Lorencem (Hodonín), přestože ztratil první set a ve druhém prohrával již 4:7.

Další čtyři hráči MSK bojovali ve třetí divizi. Nejlépe si z nich vedl Marek Maněk, kterému patří konečná devatenáctá příčka, ve skupince bojující o 5.-8. místo ve třetí divizi rozhodly výsledky vzájemných zápasů hráčů MSK o jejich pořadí – Tomáš Jaroš (22.), Klára Koberová (23.) a Radek Němeček (24.).

Ve čtvrté divizi se neztratil Matěj Čechmánek, v páté si úspěšně vedl Ondřej Klenovec. V divizi šesté měl MSK Břeclav zástupce jen v devítileté Nikole Janouškové, která využívá startů mezi chlapci a staršími děvčaty ke svému výkonnostnímu růstu. Poslední tři jmenovaní hráči MSK jsou ročníky 2005, mezi nejmladším žactvem budou startovat i v příští sezóně, v kategorii mladšího žactva další dvě soutěžní období.

Mezi starším žactvem chyběl nemocný Jan Vacek, barvy MSK tak hájil jen Stanislav Krejčiřík. Byl blízko postupu do finále, když v dramatickém semifinálovém zápasu podlehl 2:3 (-10,-5,11,6,-14) Cvrkalovi (Tišnov).

Poslední krajské bodovací turnaje mládeže jsou připraveny na 11. a 12. dubna do Hodonína, a to pro všechny čtyři věkové kategorie. Po nich bude pořadí sezóny 2014-2015 uzavřeno a nejlepších 12 chlapců a 10 dívek z každé kategorie bude absolvovat žebříčkové turnaje 25. a 26. dubna ve Valticích, za pořadatelství MSK Břeclav. Mezitím je ještě připraven pro mladé stolní tenisty regionu Břeclav turnaj v Kloboukách (19. 4.), proběhne finálový turnaj OP dorostu v Břeclavi (18. 4.) a ve Vsetíně se uskuteční výcvikový tábor výběru mládeže ročníků 2005 a mladších ze Zlínského a Jihomoravského kraje, za účasti čtveřice nadějí z MSK (18.-19. 4.).

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …