Tobolovy góly na body V Brně nestačily. Břeclav prohrála třetí utkání v řadě

Brno – Další těsnou porážku, si připsali břeclavští hokejisté. Na ledě třetí Techniky Brno prokázali, že v miniderby dokáží být vysokoškolákům minimálně vyrovnaným soupeřem. Už po půlminutě se dostali díky Tobolovi do vedení, domácí útočník Benýšek ale zápas dvěma brankami otočil a v přesilovce během prodloužené třetí třetiny přidal Bustin třetí branku. Tobola ale dokázal šest minut před koncem utkání vstřelit kontaktní branku. Hra vabank se nakonec Břeclavi nevyplatila, do Klimešem opuštěné branky pak v poslední minutě přidal domácí Jurča čtvrtou branku a stanovil skóre na konečných 2:4 z pohledu Lvů. Výsledková krize modrožlutých tak nadále trvá. Ty čeká ve středu od 18 hodin domácí souboj s poslední Karvinou a nedá se očekávat nic jiného než tři body.

Zápas nezačal pro domácí vůbec dobře. Již po necelé půlminutě se kolem Novákovy svatyně obtočil Dominik Tobola a překvapil nejen gólmana Brňanů, ale i celou halu šikovným bekhendem nad vyrážečku domácího brankáře – 0:1. Tým Romana Kaňkovského jako by nevěděl co hrát. Rychlý lví gól je zaskočil a nervozita se na brněnských čepelích hodně projevovala. Od půlky úvodní třetiny se začala situace ve městě pod Špilberkem otáčet a Technika se pomalu, ale jistě začala dostávat do slibných příležitostí. V 17. minutě už bylo za Lužánkami veselo. Po chybě hostující obrany v rozehrávce se dostali do přečíslení tří mužů na jediného obránce Brzobohatý s Benýškem a Odehnalem a druhý jmenovaný perfektní stahovačkou poslal puk mezi Klimešovy betony – 1:1.

Druhé dějství začalo stejně, jako končilo to první, aktivním hokejem z obou stran. Chvíli po úvodní siréně se do slibného brejku dostal Peter Bustin, na Klimeše ale recept nenašel a stav se neměnil. Podobně dopadl i nájezd Průdka se Zháňalem a přečíslení Beneše s kapitánem Lvů. Rozhodčí Hled poté předčasně ukončil druhou třetinu z důvodu nepříznivého stavu hrací plochy. Konkrétně za Klimešovou bránou se objevila díra, jejíž odstranění bylo časově náročné. V dohrávané části druhé periody se hra uklidnila a jedinou zajímavou situací byla minutová dvojnásobná přesilová hra Lvů poté, co Bustin nešikovně vyhodil kotouč mezi přihlížející diváky, kterých dorazilo z Břeclavi kolem sedmdesáti.

Početní výhodu hosté nevyužili ani v úvodu třetí třetiny, kdy dohrávali její menší část. Naopak, po ní se hra Lvů na první pohled zhoršila. Toho hokejisté od Dyje velice brzo litovali. Karel Benýšek projel od mantinelu nikým neatakovaný až před Klimeše, kterého překonal šikovnou kličkou – 2:1. O minutu a půl později byla nabídnuta brněnským hráčům početní výhoda. Pouhých jedenáct sekund potřebovala Technika na využití herní výhody. Bustin tečoval Havířovu dělovku od modré čáry a Klimeš se jen smutně ohlédl za třepetajícím se kotoučem v jeho síti – 3:1. Hosté ani za nepříznivého stavu nepolevili na výkonu. Již od začátku utkání bylo vidět, že si chtějí z Brna odvézt body a toho se drželi až do poslední vteřiny. Odhodlání se jim vyplatilo v čase 53:33, kdy Dominik Tobola svojí druhou brankou v zápase vrátil Lvy zpět do hry. Prudká rána talentovaného břeclavského forvarda od pravého mantinelu zapadla přesně do růžku domácí svatyně – 3:2. Modrožlutí se v posledních minutách odhodlali ke hře bez brankáře. S velkou porcí štěstí se brněnští ubránili. 105 sekund před koncem měl obrovskou šanci na hokejce Martin Červenka, ale Novák jeho dorážku takřka do prázdné brány bravurně lapil a podržel svoje spoluhráče. Technika si definitivně zajistila vítězství v čase 59:08, když ze svého pásma vyvezl poskakující černou pryž Zábranský a v útočné třetině předložil přesný pas Jurčovi, který již pouze tečoval kotouč do opuštěné hostující klece, a upravil konečný stav utkání na 4:2.

Autor: Matěj Laža, Martin Daneš

Vlastimil Odehnal st. (Technika): Prvních deset minut zápasu bylo z naší strany špatných, nehráli jsme přes Vánoce nějakých dvanáct dní, což se na nás projevilo. Také jsme v první minutě nešťastně inkasovali. Naštěstí se nám ale podařilo vyrovnat, což mužstvo nakoplo, začalo bojovat a hrát to, co jsme od něj chtěli. Břeclav je pro nás vždy těžký soupeř, jsme jen rádi, že jsme nový rok načali třemi body.

Michal Konečný (Břeclav): Bylo to remízové utkání. Minimálně bod bychom si zasloužili, měli jsme ve druhé třetině tři gólové šance, na konci v power play další tutovku. Bod byl blízko, ale s tím už se nedá nic dělat. Rozhodovaly přesilové hry. Domácí ji využili, my naopak opět ani jednu, a to ani dvojnásobnou. Nestřílíme v nich. To nás sráží. Po ní se vlastně zápas zlomil. Místo abychom vyrovnali, dostaneme třetí gól a máme hlavy dole. Dokud vzadu budeme vyrábět takové individuální hrubky jako v Brně, těžko budeme vyhrávat. I když jsme prohráli, musím kluky pochválit za bojovnost. Musím říct, že i když nastoupili všichni hráči, včetně úplných mladíků, utkání zvládli. Absense tří centrů (Medřický, Nováček a Kubáč) však byla cítit.

VSK TECHNIKA BRNO – HC LVI BŘECLAV 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)

Branky a nahrávky: 17. Benýšek (Brzobohatý, Odehnal), 43. Benýšek (Brzobohatý), 45. Bustin (Havíř), 60. Jurča (Zábranský) – 1. Tobola (Kučera), 54. Tobola (Svoboda, Dittrich)

Vyloučení: 6:4 Využití: 1:0 Rozhodčí: Held – Měkýš, Šimčík Diváci: 155 (z toho 70 z BV)

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 4:2 Poměr střel: 43:34

Technika Brno: Novák – Habrovec (C), Vrba, Klimeš, Koukal, Maršálek, Havíř, L. Odehnal – Pargáč, Jurča, Crhák, Čtvrtníček, Stehlík, Benýšek (A), V. Odehnal, Bustin, Zábranský, Látal, Brzobohatý, Heža

Břeclav: Klimeš – Směřička, Miklík, Dittrich, Novák (A), Vojáček, Svoboda – Průdek, Zháňal (C), Beneš (A) – Kučera, Tobola, Červenka – Buhaj, Papp, Kozel – Fejt, Čápek, Höss

Další zápasy 29. kola:

Poruba – Hodonín 6:3; ValMez – Přerov; neděle 4.1.2015 Karviná – Frýdek 3:5; Vsetín – Opava 3:2; Nový Jičín – volno

Skvělá zpráva! Národní tým do 18 let chystá přípravu na nadcházející MS ve Finsku. Pozvánku …