Pondělí , 15 Červenec 2024
il.foto

Terčem zlodějů se stávají prodavačky. Peněženky jsou silným lákadlem.

Břeclav – Vzhledem k tomu, že se obdobné případy stávají na celém území republiky a metoda je podobná, dávejte si pozor i na Břeclavsku.

Hodonínští policisté vyšetřují krádež peněženky, která byla odcizena v prodejně v ulici Velkomoravská v Hodoníně. Přišla o ni prodavačka této prodejny, která se stala terčem nájezdu zlodějů. Muž a žena přišli do prodejny s jasným cílem, kterým nebyl nákup zboží, ale nekalý úmysl. Zatímco žena z páru zabavila prodavačku a vylákala ji do odlehlé části prodejny, muž prodavačce ukradl peněženku s finanční hotovostí a osobními doklady a prodejnu opustil. Krátce po něm odešla i žena, se kterou do prodejny přišel. Celkovou škodu si okradená prodavačka vyčíslila na necelých 500 korun. Policisté upozorňují na obdobné jednání, kdy se cílem zlodějů stávají právě prodavači a prodavačky v prodejnách či stáncích. V nedávné době jsme vás informovali o případu, kdy se na krádeži podíleli celkem tři pachatelé. Dva z nich odváděli pozornost a třetí kradl. Chraňte si své peněženky, osobní doklady a cenné věci před zloději a buďte ostražití.

por. Bc. Petr Zámečník

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …