il.foto

TEPLO Břeclav má nové jednatele a novou dozorčí radu

BŘECLAV (juh) – Společnost TEPLO Břeclav má nové jednatele a novou dozorčí radu.

Společnost TEPLO Břeclav byla v roce 1998 založena jediným společníkem – Městem Břeclav za účelem správy tepelného hospodářství města, výroby, prodeje a dodávky tepla a teplé vody. Stejně jako po předchozích komunálních volbách došlo i tentokrát k přeobsazení vedoucích postů ve společnosti. Místo Pavla Roučka a Aleše Nešpora byli radou města do funkcí jednatelů jmenováni Milan Pospíšil (zastával tuto funkci již v předminulém volebním období) a Martin Marták. Změnila se také dozorčí rada společnosti, kterou nyní tvoří Zbyněk Chlumecký, Tomáš Mráz, Lukáš Makovec, Pavel Šagát a Petr Dlouhý.

Starosta Břeclavi Pavel Dominik v úterý na tiskové konferenci veřejně ocenil práci bývalého jednatele Pavla Roučka: „Osobně jsme mu poděkoval, myslím si, že společnost vedl dobře a vykonal spoustu práce. Mimo jiné se mu podařilo nasmlouvat výrazně nižší cenu plynu, roční úspora dosáhne tří milionů korun.“ Starosta také uvedl, že rozšíření dozorčí rady ze tří na pět členů se nijak nepromítně v rozpočtu, protože objem peněz na odměny členů dozorčí rady zůstane stejný.

„Nové vedení společnosti by se mělo zabývat také provozními úsporami, aby v budoucnu koncová cena tepla pro spotřebitele nestoupala,“ doplnil místostarosta Milan Vojta.

Minulý týden byly podepsány smlouvy mezi Městem Břeclav, Teplem Břeclav a společností RWE Energo o předání rozvodů tepla v centru Břeclavi (J. Palacha, Slovácká, Dukelských hrdinů a U splavu). Z této skutečnosti vyplývá, že Teplo Břeclav bude od 1. září 2015 konečným dodavatel tepla v těchto lokalitách.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

MALÉHrY – Zápisky z cest

BŘECLAV / Obřadní síň židovského hřbitova Břeclav neděle 26.5.2024/ 17:00  MALÉHrY – Zápisky z cest My …