Radost nejmladších břeclavských tanečníků po vyhlášení výsledků. Foto: archiv souboru

Tanečníci zazářili v Lucerně

PRAHA (eb) – Břeclavské taneční skupiny E. M. Dancers a N.C.O.D. se zúčastnily prestižního mezinárodního tanečního Mia festivalu, který se konal v pražské Lucerně.

Festival pořádalo již popatnácté občanské sdružení Děti fitness aneb tancem proti drogám. Tanečníci E. M. Dancers a N.C.O.D. prošli již v dubnu kvalifikací a ve finále utkali s nejlepšími skupinami z České Republiky, Slovenka a Ruska. Lucerna hostila téměř 4.000 tanečníků a soutěž probíhala na dvou pódiích. Břeclavští tanečníci se však v Praze neztratili a opět porotu přesvědčili o svých kvalitách.

Taneční studio N.C.O.D. pod vedením Lenky Žůrkové soutěžilo s pěti choreografiemi a všechny získaly ocenění. Děti se skladbou All in ovládly svou disciplínu a na krku jim zacinkaly zlaté medaile. Junioři pak v nabité a tanečně velmi vyrovnané kategorii získali za skladbu We get crazy bronz. Dospěláci doplnili ještě sbírku o dvě stříbra, a to za skladby A little big mix a Please do not Swagger Jack me. Společná choreografie obou tanečních skupin Pán prstenů pak přidala další zlato a to s náskokem 32 bodů před druhým místem. „Tohle vystoupení si užili jak tanečníci, tak i porota, která nás ocenila velkým potleskem ve stoje,“ uvedla spokojená Lenka Žůrková.

Taneční skupina E. M. Dancers – SVČ Duhovka Břeclav pod vedením Evy Blažkové a Dagmar Reichmannové soutěžila jak v sobotu (pět choreografií), tak i v neděli (dvě choreografie). Ze zlatých medailí se radovaly juniorky, které opět ve velmi vyrovnané kategorii zvítězily se skladbou Policie v akci. Stříbro pak přidaly ještě za skladbu Čertice aneb U nás v pekle a bronz si odvezly za skladbu Ferda a Ferda. V neděli pak soutěžily děti z přípravky (5–9 let) a opět dokázaly přesvědčit svým výkonem porotu, že jsou nejlepší. Porota je ocenila dvěma zlatými medailemi. “Při tomto vyhlašování káply i slzy radosti, nejen dětí, ale i jejich rodičů. Byl to neskutečný zážitek. Jelikož jsme sledovali celou kategorii, tipovali jsme, že nějaká medaile by mohla být, ale dvě zlaté? To vůbec. Obrovská radost dětí se nedá popsat. Při předávání medailí na mě naskákaly tak, že mě svalily na zem. Prostě neskutečný zážitek, to se musí prožít,“ okomentovala úspěch nejmladších tanečníků Eva Blažková.

Všechny tři trenérky získaly slavností certifikáty úspěšných trenérek za skvělou práci s dětmi.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Muzejní noc – Břeclav 90´

BŘECLAV / park u nádraží 26. května od 17 hodin Městské muzeum a galerie Břeclav …