Taktické cvičení proběhlo na břehu řeky Dyje

BŘECLAVSKO: Ověřila se připravenost složek IZS.

Ladná – V souladu s Plánem cvičení orgánů krizového řízení a složek Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje proběhlo dnes na břehu řeky Dyje v katastru obce Ladná taktické cvičení. Zahájení, jehož se ujal ředitel jihomoravské policie plk. Leoš Tržil, odstartovalo před desátou hodinou dopolední, a jednotlivé složky začaly postupně provádět úkoly, které vyplývají z jejich činností.

Námětem cvičení byl výbuch nalezené munice, na kterou narazil strojník během výkopové práce. Při výbuchu byl muž vážně zraněn a z poškozeného zemního stroje unikly provozní kapaliny. I přes vážná zranění si byl strojník schopen přivolat pomoc, a to s využitím mobilní aplikace „ZÁCHRANKA“. Při následném ohledání místa události nalezli policisté další nevybuchlou munici, která se nacházela v řece.

Hlavním cílem cvičení bylo ověření připravenosti složek IZS při společném zásahu. Na závěr lze zmínit, že do tohoto opatření byla zapojena také Pyrotechnická služba Policie ČR, která je výkonným útvarem s celorepublikovou působností. Právě pyrotechnici vykonávají odborné úkony spojené s manipulací a přepravou munice, výbušnin či podezřelých předmětů a nástražných výbušných systémů. Stejně tak nelze opomenout ani Odbor speciálních potápěčských činností a výcviku, jehož policisté se na cvičení také podíleli. Součástí taktického cvičení byla rovněž prezentace obou zmíněných složek.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 22. června 2016

Zdroj: www.policie.cz

takticke cviceni ladna2

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Hokej je stále nejdražším masově populárním sportem:

Zdroje info: Týmuj, Aspen Příspěvek od: Radek Štěpán  Sport pro mnohé z nás znamená mnohem …