Taktické cvičení proběhlo na břehu řeky Dyje

BŘECLAVSKO: Ověřila se připravenost složek IZS.

Ladná – V souladu s Plánem cvičení orgánů krizového řízení a složek Integrovaného záchranného systému Jihomoravského kraje proběhlo dnes na břehu řeky Dyje v katastru obce Ladná taktické cvičení. Zahájení, jehož se ujal ředitel jihomoravské policie plk. Leoš Tržil, odstartovalo před desátou hodinou dopolední, a jednotlivé složky začaly postupně provádět úkoly, které vyplývají z jejich činností.

Námětem cvičení byl výbuch nalezené munice, na kterou narazil strojník během výkopové práce. Při výbuchu byl muž vážně zraněn a z poškozeného zemního stroje unikly provozní kapaliny. I přes vážná zranění si byl strojník schopen přivolat pomoc, a to s využitím mobilní aplikace „ZÁCHRANKA“. Při následném ohledání místa události nalezli policisté další nevybuchlou munici, která se nacházela v řece.

Hlavním cílem cvičení bylo ověření připravenosti složek IZS při společném zásahu. Na závěr lze zmínit, že do tohoto opatření byla zapojena také Pyrotechnická služba Policie ČR, která je výkonným útvarem s celorepublikovou působností. Právě pyrotechnici vykonávají odborné úkony spojené s manipulací a přepravou munice, výbušnin či podezřelých předmětů a nástražných výbušných systémů. Stejně tak nelze opomenout ani Odbor speciálních potápěčských činností a výcviku, jehož policisté se na cvičení také podíleli. Součástí taktického cvičení byla rovněž prezentace obou zmíněných složek.

por. Mgr. Kamila Haraštová, 22. června 2016

Zdroj: www.policie.cz

takticke cviceni ladna2

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Kde se dá živě nebo ze záznamu sledovat hokej

Pro posílení popularity ledního hokeje se nabízí jeho sledování pomocí streamovací služby. Je tak možnost …